Jste zde

Rolls Royce mezi sedačkami - soupravy z kůže

Zdroj: Sconto

Obývací pokoj bez sedací soupravy je jako stůl bez lampičky. Nejlevnější modely začínají na několika stokorunách, Rolls Roycem mezi sedačkami jsou potom soupravy z pravé kůže.

26. 7. 2011

Ano, jsou drahé. Někdo by řekl, že pekelně drahé. Na druhou stranu ale opravdu velmi kvalitní. Správně vybraná kožená sedací souprava navíc i obyčejný interiér promění v něco víc.

Výhody kožených sedacích souprav


Když už se člověk rozhodne pro koženou sedací soupravu, chce, aby vydržela co nejdéle, odolala poškození a byla vkusným nadčasovým kusem nábytku. Jaké výhody mají kožené sedací soupravy oproti ostatním?

  • Sedačka by měla být praktická a rozhodně by měla něco vydržet. Nekvalitní polstrování po pár měsících prořídne, po několika letech ho budete raději zakrývat přehozem. S koženou sedací soupravou se vám to nestane. Životnost těch kvalitních je i několik desítek let.
  • Koženou sedací soupravu není potřeba příliš udržovat. Téměř jakákoliv nečistota se dá setřít hadříkem a nezůstane po ní skvrna.
  • Jak známo, kůže nevstřebává prach, a tak je tento přírodní materiál vhodný pro alergiky. Kožené sedací soupravy snižují výrazným způsobem víření prachu v místnosti.
  • Kůže nejen krásně vypadá v kombinaci s téměř jakýmkoli nábytkem, ale navíc má charakteristickou vůni, která se vine celým bytem.

Ale abychom jen nechválili. Kožené sedačky mají dva nedostatky. Pokud máte doma psa nebo kočku, pak počítejte s tím, že je kůže náchylná na poškrábání a potrhání. V tu chvíli si dobře rozmyslete, jestli si koženou sedací soupravu pořídíte.

V zimě se pak při sledování televize vybavte přehozem nebo dekou. Kůže vás totiž příliš nezahřeje.

Opatrnost se vyplácí

A to platí i u nákupu sedací soupravy. Prověřte si firmu, materiály i způsob reklamace, který je v tomto případě možný.

Je lehkomyslné kupovat si nábytek od firmy, o které nic nevíme. Zjistěte si historii firmy. Nikdy nevíte, za jakých okolností se vám tyto informace v budoucnu mohou hodit.

Na serverech, které se věnují nábytku, se můžete prostřednictvím diskuzí dozvědět názory lidí na výrobky dané firmy. Odtud se dozvíte i jak probíhá případná reklamace. Berte ale tyto diskuze uživatelů s rezervou. Pochválí málokdo, nespokojený zákazník naopak „křičí“ hodně.

Jak by měla vypadat reklamace?

Seriózní dodavatel vždy zajistí reklamaci výrobcem. Je to nejlepší způsob, který pro vás firma může udělat. Sedací soupravy nemusíte nikam dovážet. Zástupce firmy by k vám měl dorazit sám a vady na místě opravit. V případě, že sedací souprava už nejde opravit, měl by dodavatel odvézt nábytek na náklady firmy a vyměnit jej.

Nekupujte pouze očima

„Co oči nevidí, srdce nebolí“ se bohužel netýká sedací soupravy, kterou se právě chystáte pořídit. Pouhý pohled a krátké posazení vám k dobrému kupnímu úsudku rozhodně nestačí. To by vás asi hodně „zabolelo“.

Pátrejte po vnitřku a použitých materiálech, ptejte se na všechno, co souvisí s odolností konstrukce i použitými potahy. A pokud hledáte opravdu kvalitní sedací soupravy, co vydrží roky, vyhněte se podezřele levným výstřelkům.