Jste zde

Pozor na mikrovlnky: Některé vás mohou zranit, jiné jsou požíračkami energie

Zdroj: Thinkstock.com

Moderní kuchyně jsou prošpikované spotřebiči, které nejen dobře vypadají, ale navrch přidávají i funkce, o kterých se nám před lety nesnilo. V mikrovlnce tak dnes můžete bez problémů i grilovat. Ale pozor – právě to je u některých kámen úrazu.

20. 2. 2013

Technologie se nezadržitelným krokem řítí dopředu a moderní pokroky se nevyhýbají ani kuchyním. V současné době je na trhu k dostání bílé zboží, které ulehčuje práci v kuchyni a mnohdy z ní dělá i zábavu. Do této kategorie někdo řadí i mikrovlnné trouby.

Pozor na to, jakou mikrovlnnou troubu kupujete

Pokud pravidelně sledujete produkci internetové televize Stream, pak jste tento pořad nejspíš už zaznamenali. Jmenuje se A dost! a věnuje se mimo jiné spotřebnímu zboží a jeho kvalitě, která mnohdy neodpovídá tomu, co výrobce a prodejce deklarují.

Velmi poučný je v tomto směru díl věnovaný mikrovlnným troubám. Ostatně mrkněte se sami na celé video. Ve zkratce jen tolik, že kombinovaná mikrovlnná trouba s grilem vám může způsobit nepříjemné popáleniny, že cena nejde vždy ruku v ruce s kvalitou a že energetická náročnost provozu je občas mnohem vyšší, než jak ji uvádí výrobce na štítcích.  

Kde a jakou vybrat?

Než pořídíte mikrovlnku v kamenném obchodě, prozkoumejte i nabídky těch internetových – ceny jsou tam mnohdy nižší. K těm lepším mikrovlnkám patří Sencor SMW-6125. Tato mikrovlnná trouba v nerezovém provedení nabízí funkci rychlého spuštění a také pět úrovní výkonu. Mezi její další funkce patří kromě klasického mikrovlnného ohřevu také dětská pojistka, akustická signalizace, automatické rozmrazování a digitální ovládání. Díky objemu 25 litrů v ní snadno ohřejete i větší objem jídla. Cena této mikrovlnné trouby je 1 899 Kč.

mikrovlnka2

Nesledujte jen cenu, ale i to, kolik toho mikrovlnka umí, jaký má příkon a výkon. Zdroj: tipa.eu

Výhodnou koupí je také mikrovlnná trouba Sencor SMW-6320, kterou pořídíte už za 1 799 Kč. Tato mikrovlnná trouba s šesti přednastavenými programy je určena pro jednoduchou přípravu pokrmů. Mikrovlnka má také funkci rozmrazování podle váhy a 90 minutový časovač. Dále se může tento přístroj pyšnit odloženým startem, akustickou signalizací a dětskou pojistkou. Její objem je 20 litrů a maximální výkon 700 W.

Nezapomínejte na osvětlení

A když už budete u toho nákupu úsporných spotřebičů, přihoďte do virtuálního košíku i úsporné osvětlení. Odborníci doporučují pro snížení spotřeby energie používat LED žárovky, které představují moderní formu úsporného svícení. Nejen, že jsou LED žárovky úsporné, ale zároveň dokážou skvěle osvítit celou kuchyň. Jsou ideální pro dlouhodobé i krátkodobé svícení.