2. 3. 2020
Zcela nový rozměr chuti
Víte, že vylouhované čajové sáčky můžete během vaření přidat třeba k rýži, těstovinám nebo luštěninám? Dodáte jim tak zcela novou chuť. Třeba chuť rýže skvěle podtrhne jasmínový nebo heřmánkový čaj, k těstovinám se zase skvěle hodí zelený čaj a k ovesným vločkám kořeněné druhy.
Už žádné kruhy pod očima
Probudili jste se po prohýřené noci s nepříjemnými vaky a kruhy pod očima? Není nic jednoduššího, než se jich zbavit pomocí čajových sáčků.
Čajové sáčky vás zbaví otoků okolo očí.Zdroj: www.bigstockphoto.com
Dva pytlíky zeleného nebo bílého čaje několik minut louhujte ve vodě. Po vylouhování z nich vymačkejte přebytečnou vodu a uložte na patnáct minut do lednice. Chladné čajové pytlíky přiložte pod oči a nechte 15 až 20 minut působit. Po kruzích a nevzhledných pytlích nebude ani památky.
Pachy nemají šanci
Trápí vás nepříjemný pach linoucí se z lednice nebo nevábně zapáchající prsty po krájení cibule či mačkání česneku? Pachů se můžete celkem jednoduše zbavit díky použitým čajovým pytlíkům.
Zkuste někdy vyluhovaný pytlík od čaje, třeba jasmínového, přihodit k rýži, kterou vaříte. Získá příjemnou chuť.Zdroj: www.bigstockphoto.com
Stačí pytlíky zbavené přebytečné vody naskládat do lednice a po několika hodinách bude po zápachu. Po krájení aromatických potravin v rukou nejdřív žmoulejte čajový sáček a až poté je umyjte vodou s mýdlem.
Účinný prostředek na nádobí
Podařilo se vám připálit hrnec nebo pánvičku? Nezmatkujte a zbytečně se neokrádejte o čas. Jednoduše do hrnce nebo pánve nalijte vodu, přidejte obvyklý saponát a vhoďte několik čajových sáčků. Nechte působit přes noc a ráno jednoduše dočistěte. Čajové sáčky obsahují kyselinu tříslovou, která rozpouští tuky a zbytků jídla vás jednoduše zbaví i bez namáhavého drhnutí.
Krásné a zdravé rostliny
Rostlinkám v květináčích nemusíte zpívat písničku z oblíbené pohádky. Dokonce nemusíte utrácet ani za drahá hnojiva a chemické postřiky. Pokud se bojíte škůdců, jednoduše do konve s vodou vhoďte vylouhovaný čajový sáček a takto „obohacenou“ vodou rostlinu zalévejte. Čajové sáčky ale můžete použít také jako hnojivo. Stačí je zahrabat ke kořenům a po týdnu vyměnit za nové.
Čajové sčky nevyhazujte. Mají mnoho zajímavých a praktických využití.Zdroj: www.bigstockphoto.com
Na štípance a popáleniny
Tahle rada se vám bude hodit především na dovolené a v přírodě. Smlsnul si na vás otravný komár nebo krvežíznivý parazit? Podcenili jste ochranu před sluníčkem? Se štípanci ani spáleninami nemusíte bojovat drahými prostředky z lékárny. Opět si vystačíte s použitými čajovými sáčky, které zbaví pokožku nepříjemného začervenání, svědění i případné bolesti.
Vůně, kterou myši nesnáší
Bojujete doma nebo na chalupě s nepolapitelnou myší kolonií? Zbavte se jí humánně a bez použití chemických prostředků. Myši nesnáší vůni čaje, proto použité čajové sáčky rozmístěte všude tam, kde by se mohly objevovat. Pro lepší účinnost a intenzivnější vůni, můžete čajové sáčky ještě pokapat oblíbeným esenciálním olejem.