Jste zde

Posezení na zahradě: Na čem sedět při grilování?

Zdroj: Viahouse.com

Mikrovlnka v záhonu jahod? Televizní stěna mezi plotem a ohništěm? To zní divně, že? Ale přece jen existuje nábytek, který, ač jej známe spíše z interiérů, může klidně stát na zahradě a plnit svůj účel venku. Sedací soupravy.

14. 6. 2013

Hit devadesátých let, zelené plastové židle už se dávno propadly do módního pekla zahrady a stále více lidí se pokouší najít něco originálnějšího, co by je nahradilo. Většinou se lidé poohlížejí hlavně po jiné brvě, ovšem mohou si vybrat také jiný materiál jako ratan či zcela jiný druh sezení.

venkovni-posezeni-2

Originální, pohodlné, a přesto plastové. Že takové posezení neexistuje? Díváte se na něj. Zdroj: Viahouse.com

Jak na červotoče? Plastovým nábytkem, který mu nechutná

Padla zmínka o ratanu, ten, podobně jako ostatní přírodní materiály, podléhá časem nepříznivým přírodním vlivům, takže je nutné se o něj dobře starat. Pokud však nepatříte k zarputilým zastáncům čistě přírodních surovin a věci ze dřeva si pořizujete jen proto, že se vám prostě líbí, můžete sáhnout po sedačce z umělého ratanu, která je vůči vlivu přírody mnohem odolnější.

Další články vztahující se k tématu zahrady:

Děrované židle a zahradní houpačky jsou evergreenem českých zahrad, nicméně dnes se k nim pomalu přidávají gauče a pohovky. V minulosti platily za vybavení luxusních zahrad, dnes už je můžeme spatřit a na těch obyčejnějších.

venkovni-posezeni-4

Když je posezení zasazeno do pěkného prostředí, tak se dá sedět snad i na pytli hrachu. Zdroj: Viahouse.com

Teď už se pohodlně usaďte na svůj zahradní gauč, domácí křeslo či tramvajovou sedačku a vychutnejte si pár originálních kousků se skvělým výhledem, na nichž lze relaxovat na zahrádce:

Na zahradě se dájí provádět i jiné aktivity než sázení ředkviček a paprik:

zahradni-gauc-1

Bazén, slunce, čerstvě vymačkaná pomerančová šťáva. Co víc si přát? Zdroj: designwagen.com

venkovni-posezeni-5

Tento gauč sice bez potíží přežívá venku, ale sestává celý z kamene. Sezení na něm tedy může být trochu hororové, vždyť ho také fotil Raymond Hitchcock. Že by bratranec Alfreda? Zdroj: Raymond Hitchcock (Flickr)

zahradni-gauc-2

V luxusní zahradě gauč prostě nesmí chybět. Zdroj: trendszine.com

venkovni-posezeni-6

Klasická lavička je...prostě klasická. Je ale dobré ji umístit někam, kde nově střižený účes nezakrývá kapradí. Zdroj: Hans Braxheimer (Pixabay)

Neseďte za bukem, bavte se s naším Facebookem!