Jste zde

Skáču, skáčeš, skáčeme: Zahradní trampolíny jsou hitem posledních let, zlepšují koordinaci

Zdroj: trampolines.co.nz

Přemýšlíte o herním koutku pro děti na své zahradě? Pak zkuste vsadit na méně typické vybavení. Hitem poslední doby jsou trampolíny. A pokud pořídíte takovou, která bude mít vyšší nosnost, pak se na ní budou moci vyřádit i dospělí.

18. 3. 2013

Mají pozitivní dopady na zdraví a na celkovou dětskou motoriku, přimějí děti strávit více času venku místo u počítačových her, a rozhodně dodnes nepatří k tradičním a běžným věcem, které si lidé na zahradu pořizují. Pokud tedy chcete svým potomkům udělat radost, vsaďte právě na trampolínu.

Trampolína přímo na vlastní zahradě

Dětem vždy začnou zářit oči, když spatří trampolínu někde u restaurace, v tělocvičně nebo v rekreačním zařízení. Nemusíte čekat na žádné výlety a dovolené, pořiďte si svou vlastní! Stačí se podívat po nabídkách trampolín a hned vám bude jasné, že je nutné vybírat z poměrně mnoha druhů.

trampolina3

Pokud máte menší děti, nebo si při skákání příliš nevěříte, pak si pořiďte ještě navíc i ochrannou síť. Zdroj: havaj.cz

Jak vybrat trampolínu na zahradu pro děti? Důležitá je stabilita a kvalitní provedení spojů na pružiny. Všimněte si maximální zátěže. Existují trampolíny speciálně pro děti, ale pokud vyberete s větší zátěží, skvěle poslouží i starším členům rodiny, nebo pro více dětí najednou.

Bojíte se? Pořiďte k trampolíně ochrannou síť

Kvalitní trampolína zaručí bezpečí, a jestliže chcete děti chránit před nepříjemnými pády, pak pořizujte trampolíny s ochranou sítí, která jim přece jenom dodá více sebejistoty. Vyplatí se i ochrany pružin a schůdky.

trampolina2

Při nákupu řeště i nosnost - pokud pořídíte trampolínu s vyšší nosností, budou si moci povyskočit i dospělí. Zdroj: qualitytrampolines.com

Trampolína na zahradě je bezva výhra. Děti se opět začnou těšit ven a na čerstvém vzduchu si dopřejí tělu prospěšný pohyb. Skoky na trampolíně zlepšují rovnováhu a koordinaci. Děti budou čilejší a také odolnějšími proti různým nemocem. Mozek se řádně okysličí a z těla se vyplaví toxiny. Příjemné skoky pomohou v boji s nadváhou a k výhodám patří i to, že se tímto pohybem nezatěžují klouby.