Jste zde

Při nákupu zahradní houpačky rozhodně nepořizujte extrémně levné kousky!

Zdroj: www.benches.co.uk

Léto přeje posezení na zahradě. A když se to posezení trochu houpe, je to ještě lepší. Zahradní houpačky v posledních letech ovládly české zahrady. Které jsou kvalitní?

4. 7. 2012

Také jste podlehli trendy posledních let a uvažujete o koupi zahradní houpačky? Pak nejspíš váháte, jestli vybrat kovovou, nebo sáhnout po dřevěné. Na následujících řádcích vám poradíme jakou vybrat, aby vám stoprocentně vyhovovala.

Zahradní houpačky se stanou na zahradě oázou klidu i místem zábavy. Skvěle poslouží místo laviček či dalšího zahradního nábytku. Musíte ale vybrat takovou, kde poměr ceny a kvality bude výrazně mluvit právě pro kvalitu.

Když je cena na prvním místě

Nejlevnější houpačky seženeme v českých internetových obchodech již okolo jednoho tisíce korun. Nutno však podotknout, že ne vždy tyto houpačky nabízejí kvalitní posezení a pohoupání. V této cenové relaci jsou sice vyrobené z kovu, ale materiálu pro výrobu jako by bylo použito poskrovnu. A houpací zařízení pak nemají dostatečnou oporu a hrozí u nich, že se převrhnou.

Kovové houpačky ale rozhodně nejsou odepsatelné. I z tohoto materiálu se totiž vyrábějí velmi kvalitní kousky – ve výsledku možná ještě lepší než ty dřevěné. Jejich cena však začíná mnohonásobně výše – okolo šesti až osmi tisíců korun. Oproti tomu kvalitní dřevěné houpačky je možné sehnat od tří až čtyř tisíc.

houpacka1

Dřevěná houpačka na zahradě vypadá lépe, zároveň ale potřebuje větší a důkladnější péči. Zdroj: www.teakcenter.com

Náročnost na údržbu

Protože jsou houpačky na zahradě ve většině případů vystaveny nejrůznějším přírodním vlivům, vyžadují také pravidelnou údržbu. Obecně platí, že kovové houpačky vyžadují mnohem méně péče než ty dřevěné. Ty naopak žádají nejrůznější nátěry, impregnace či mořidla. Oba dva druhy bychom však měli chránit pomocí krytů či přehozů.

Pro posezení i pro oko

Zahradní houpačka nejenže musí naplnit naše představy o kvalitě a ceně, navíc však musí být pohodlná na usazení a pěkná na pohled. A v této oblasti o chlup vyhrávají dřevěné houpačky. Se zbytkem zahrady budou v souladu a také samy o sobě vypadají exkluzivně. Avšak kovové houpačky z vyšší cenové třídy v ničem nezahálejí – i ony dnes mnohdy povýšily na perfektně designersky zpracované kousky.

Komfort při sezení pak zaručí ve většině případů podsedáky. Některé kousky však sázejí na jednoduchý a prostý vzhled a nabízejí sedací plochy surově kovové či dřevěné.