Jste zde

Pohovka i lůžko v jednom. Jak vybrat rozkládací postel?

rozkládací lůžko Zdroj: Bmb.cz
Přemýšlíte, jak do malého 1+kk dáte gauč i lůžko na spaní? Nedělejte kompromisy a pořiďte si rozkládací postel. Jsou odolné, perfektně funkční a pojmou jakoukoliv matraci. Na co se při výběru dívat?

24. 11. 2021

Rozkládací postel zajistí nerušený spánek, bleskurychle se však promění v pohodlnou pohovku. Hodí se proto do menších bytů nebo pokojů, případně na chatu nebo chalupu. 

Konstrukce dnešních rozkládacích lůžek plnohodnotně nahradí klasickou postel. Roztažením většinou získáte spací plochu o rozměru 180 × 200 cm. Mnoho výrobců vám je ale vyrobí na míru, klidně v prodloužené délce 220 cm. Hodí se proto na každodenní spaní.

Zapomeňte na složité systémy a díru mezi matracemi –⁠ s moderními rozkládacími postelemi se snadno manipuluje a mají pevnou a stabilní konstrukci

Místo v bytě ušetříte i pořízením rozkládací postele s úložným prostorem. Většinou funguje jako velký šuplík, do kterého pohodlně schováte lůžkoviny a deky. 

https_www.shutterstock.com_cs_search_sofabed_image_typephoto.jpg

rozkládací postel
Zdroj: 
Shutterstock
Pamatujte na to, že na posteli trávíte zhruba třetinu života. Měla by tomu proto odpovídat její kvalita.

Z jakého materiálu pořídit rozkládací lůžko?

Při výběru materiálu rozkládací postele platí stejná pravidla jako u postele klasické. Za laminát zaplatíte méně peněz, avšak už po prvním rozložení (například při stěhování) se postel může začít viklat. Perfektní službu udělá masiv. Je pevný, odolný a vydrží několik generací. Oproti laminu je ale mnohem dražší.

Opravdu kvalitní kovový rám postele s klidem zdědí vaše děti. Levnější varianty mohou vrzat a nejsou tolik stabilní. V každém případě dávejte pozor na podlahu –⁠ kovové nohy ji mohou poškrábat, důsledně na ně nalepte ochranné podložky.

Do rozkládací postele si pořiďte paměťovku

Nezapomínejte, že na rozkládacím lůžku budete spát, ale i sedět. Vybírejte proto mírně tužší matrace, do kterých se při sezení nepropadnete.

Skvěle vám poslouží oboustranné matrace (s jednou stranou tužší a druhou měkčí) nebo matrace z paměťové pěny. Dokonale se přizpůsobí partiím i váze vašeho těla, poskytne tak komfort při jakékoliv poloze. Nevíte-li, kterou ze široké nabídky zvolit, poraďte se s odborníkem – navede vás, jak matraci vybrat.