Jste zde

Pohádkové mechové obrazy: Nový trend v bytových doplňcích. Vyrobíte je i doma!

barevný mech pro mechové obrazy Zdroj: Bigstockphoto
Vyzdobte si váš interiér úchvatnou dekorací, která vás zbaví stresu a navodí pocit klidu. Poznejte, jak vznikají mechové obrazy. Netradiční dekorace, která vnese do vašeho domova kousek lesa.

6. 4. 2024

Mechové obrazy přinesou do vašeho domova kousek přírody, okouzlí každou návštěvu a přežijí i tam, kde jiné rostliny hynou. Nechte se okouzlit novým trendem mezi bytovými doplňky.

Glycerin zakonzervuje mech

Mechové obrazy jsou ze skutečného živého mechu, který se ručně sbírá v soukromých lesích. Mech však prochází zakonzervováním! Unikátní technikou, kdy je přirozená vlhkost v mechu nahrazena speciálním konzervačním prostředkem, který zastaví růst a mech zbaví všech nečistot a hmyzu. Sytě zelenou barvu, vůni a přirozený vzhled si však mech zachová.

bigstock-russia-novosibirsk-august-263699050.jpg

mechové dekorace
Zdroj: 
Bigstockphoto
Originální dekorace vám díky speciální technice vydrží krásně zelené a svěží až deset let. Čas od času je potřeba obraz jen opatrně zbavit prachu.

Při správné péči vydrží až 10 let

O mechové obrazy se nemusíte starat. Není nutné je zalévat, nepotřebují hnojit ani chránit před škůdci a přežijí i v místnosti bez dostatku slunečního záření. Jedinými požadavky jsou teplota a vlhkost, která by neměla klesnout pod 50 procent nebo být příliš vysoká.

Mech z obrazu proto neumisťujte do koupelny ani do blízkosti ústředního topení či krbu. Vlivem suchého vzduchu mech hnědne a ztrácí svou přirozenou barvu.

bigstock-russia-novosibirsk-august-263714500.jpg

mechový obraz v pracovně
Zdroj: 
Bigstockphoto
Mechové obrazy a stěny jsou u nás relativní novinkou. Setkat se s nimi však můžete v kancelářích, restauracích a obchodních centrech.

Čas od času je pouze nutné obraz oprášit prachovkou nebo opatrně otřít vlhkým hadříkem, abyste ho zbavili prachu.

Zbaví vás bolesti hlavy

Obrazy z mechu mají blahodárný vliv na vaše zdraví. Mechové obrazy větších rozměrů nebo mechové stěny dokážou v místnosti vyčistit a zvlhčit vzduch, zvukově ji izolovat a příjemně provonět. Navíc vás pohled na obraz zbaví bolesti hlavy, stresu a vnese do vašeho domova pohodu.

bigstock-russia-novosibirsk-november-251357758.jpg

mechová mapa světa
Zdroj: 
Bigstockphoto
Ceny mechových obrazů se pohybují v řádech tisíců. Vybírat můžete mezi obrazy různé velikosti i odlišné kvality.

Obrazy nejsou domovem žádného nepříjemného hmyzu a jsou naprosto hypoalergenní!

Troufnete si na jeho výrobu?

Mechový obraz si můžete zakoupit nebo si můžete vyrobit svůj vlastní ze zakonzervovaného mechu, který seženete v hobby marketu, nebo z mechu, který si zakonzervujete sami. Životnost takového obrazu je však nejistá. Ač se zakonzervování mechu může zdát na první pohled jednoduché, proces skýtá mnoho záludností.

bigstock-texture-of-decorative-moss-na-316865416.jpg

barevný mech
Zdroj: 
Bigstockphoto
Speciálně vysušený mech můžete použít i k výrobě jiných dekorací. Obalit jím můžete slaměný korpus ve tvaru věnce či koule nebo jím můžete ozdobit jen rám obrazu.

V obchodě můžete vybírat mezi různými druhy a barvami lišejníků a mechů. Sehnat můžete mech, který má tvar kopečku, i mech, který je plochý. Doplnit jej pak můžete větvičkami, kamínky i jinými stálobarevnými mumifikovanými přírodninami. Záleží jen na vaší fantazii!

bigstock-wall-watch-with-green-moss-on-317274670.jpg

mechové hodiny
Zdroj: 
Shutterstock
Mechem můžete vyzdobit například i obyčejné hodiny.

Zdroje:

  • https://www.gardners-eshop.cz/mechove-obrazy/
  • https://www.mechove-obrazy.cz/
  • https://www.woodilo.cz/mechove-obrazy/