Jste zde

Podle čeho vybírat zahradní nábytek? Tady jsou praktické tipy!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Chcete si na zahradě vytvořit příjemné zákoutí, kde budete moci posedět s přáteli, opalovat se, číst si či stolovat? Poradíme vám, jaký zahradní nábytek je pro vás ten pravý a jak ho vybrat.

31. 7. 2015

Než se do vybírání zahradního nábytku pustíte, zodpovězte si otázky, jejichž odpovědi vám usnadní výběr nejen samotného nábytku, ale také jeho doplňků.

Kam nábytek postavíte?

Podle umístění nábytku zvolte materiál. Pokud váš zahradní nábytek bude stát na nekrytém místě, kam na něj budou dopadat nejen sluneční paprsky, ale také déšť, zvolte odolné materiály. Teak, plast či umělý ratan jsou ověřené materiály, které rozmary počasí nijak nepoškodí a můžete je bez obav nechat stát venku.

Pokud vybíráte nábytek do altánu nebo na jiné kryté místo, můžete zvolit i méně odolné materiály, jako jsou dřevo nebo přírodní ratan.

Posaďte se na zahradě do poholdného křesla a užijte si letní pohodu.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Jak chcete nábytek využívat?

Podle toho vyberte typ nábytku.

  • Pokud chcete zahradu využívat na maximum a v létě venku také stolovat, zvolte zahradní jídelní sestavu (zahradní stůl s židlemi), u které se vám bude dobře jíst. Využít se dá samozřejmě k posezení s přáteli či jiným aktivitám.
  • Zahradní sedací soupravy jsou jako dělané k lenošení, opalovaní, posezení s přáteli či relaxaci. Většinou jsou vybaveny nízkým konferenčním stolkem, u kterého si sice vypijete kávu, ale pohodlně se u něj nenajíte.
  • Chcete si jen tak v soukromí lenošit, číst knihu a být chvilku o samotě? Zahradní lehátko je pro vás jako dělané. Umístěte ho do odlehlého koutu zahrady a užijte si relax, klid a ticho.

Tip: Zahradní nábytek je často vybaven polstrováním. A i když samotný kus nábytku odolá dešti, polstry vždy před deštěm ukryjte!

Jaký design zvolit?

Na výběr máte mnoho vzhledů – od moderních designů, přes středomořský vzhled až po rustikální kousky. Vybrat si můžete samozřejmě podle svého vkusu, ale vždy myslete na to, aby zvolený nábytek korespondoval se stylem vašeho bydlení.