Jste zde

Otravní moli? Nedejte jim šanci!

Zdroj:

Každý z nás měl jistě nejednou problém s moly. Tento otravný hmyz dokáže spolehlivě znehodnotit potraviny, ale i zničit oděvy ve vaší šatní skříni. Jak se s tímto nepříjemným škůdcem vypořádat?

21. 1. 2011

Prevence je základ!

Moly je potřeba ničit už v počátku, tedy lépe řečeno nedat jim šanci množit se. Nejčastěji postiženým místem, kromě šatní skříně, bývá kuchyně.

Nenechávejte potraviny v původních sáčcích, ale přesýpejte je do neprodyšných plastových boxů. Mol pak nemá šanci se k nim dostat. Při přesýpání kontrolujte, zda potravina již moly neobsahuje.

Pro zabezpečení dlouhodobě nepoužívaného oblečení v šatní skříni jej pravidelně kontrolujte a do skříně nasaďte některý z odpuzovačů hmyzu.

Na prevenci je pozdě, do útoku!

Pokud moly přece jenom ve svém bytě objevíte, dejte se do útoku. Napadené oblečení i potraviny okamžitě zneškodněte a nasaďte do bytu takzvané mololapky. Ty lákají moly pomocí speciálního na feromony bohatého postřiku, který mola přiláká, a o zbytek se již postará lepkavá hmota na mololapce. Není úniku.

Skvělým pomocníkem jsou také různé odpuzovače hmyzu, ve specializované prodejně se vám jistě dostane cenné rady.

Nedaří se vám je zneškodnit?

Pokud jste udělali vše pro jejich vyhubení, ale oni se objevují stále znovu a znovu, pravděpodobně přicházejí odjinud. Zjistěte, kudy by se k vám mohli dostat, a utěsněte veškeré otvory.

Mololapky a odpuzovače hmyzu rozestavte i k oknům a všem místům, kudy by nežádoucí hmyz mohl proniknout. Vše začněte kontrolovat více, než kdy dřív.

Pokud ani to nezabere, nemusíte stále ještě propadat panice. Zavolejte deratizéra, který si s moly jistě poradí. A bude to rozhodně levnější, než desítky prokousaných kusů oblečení.