Jste zde

Nedejte šanci slunci: Mrkněte na nové trendy ve stínící technice

Zdroj: www.liniedesign.cz
Pusťte do bytu nebo domu sluneční paprsky jen v takové míře, která je vám příjemná. Moderní stínící technika se postará o to, abyste se doma cítili dobře, a navíc i skvěle vypadá. Poradíme vám, jak ji správně vybrat.

11. 7. 2016

Trh se stínící technikou je dnes bohatý a vy si můžete vybrat zastínění oken přesně podle vašich potřeb a požadavků. Zvolit si můžete například předokenní i interiérové rolety, látkové žaluzie, venkovní žaluzie nebo screenové okenní clony.

Výběr stínící techniky

Způsobů technického zastínění oken je v dnešní době opravdu mnoho. Díky tomu už i v tomto odvětví můžeme mluvit o takzvaném řešení na míru. Správná volba vhodného interiérového stínění je tedy velmi důležitá a bez odborné konzultace se dnes už neobejde. 

V pracovně se vám bude rozhodně lépe pracovat, pokud bude kvalitně zastíněná.Zdroj: www.liniedesign.cz

S výběrem vhodného zastínění vám může pomoci například designér specializující se na návrhy a realizace interiérů nebo bytový architekt, který má přehled o aktuálních trendech ve stínící technice.

V první řadě je důležité si ujasnit, co od stínění požadujeme, zda potřebujeme zaclonit, zastínit nebo dokonce zatemnit dané okno. Správná funkce zastínění by měla jít ruku v ruce s funkcí konkrétního prostoru. Například v obývacím pokoji potřebujeme clonění nebo zastínění především z důvodu sledování televize nebo zachování soukromí při rozsvíceném světle ve večerních hodinách. Naopak v ložnici mnoho lidí preferuje úplné zatemnění z důvodu kvalitnějšího spánku.

Takzvané plissé je jednou z nejmodernějších metod, jak efektně a navíc vkusně zastínit interiér.Zdroj: www.liniedesign.cz

Interiérové stínění Plisse

Velmi oblíbeným produktem poslední doby je takzvané Plisse. Jedná se o velmi jednoduchý a zároveň po všech stránkách perfektní produkt. Skládá se z plisované technické látky umístěné mezi dvěma hliníkovými profily, které se pohybují oběma směry po vodících lankách. Jeho velkou výhodou je multifunkčnost a variabilita při individuálních požadavcích, díky které uspokojí požadavky téměř každého klienta. 

Na rozdíl od klasických žaluzií můžeme Plisse použít i do atypických tvarů oken. Ve svém nejobvyklejším provedení, má oba profily volně pojízdné po vodících lankách, což umožňuje Plisse stahovat jak seshora, tak zezdola. Výhod Plisse oproti hliníkovým žaluziím je celá řada. Technické látky mají antistatickou povrchovou úpravu a proto na zkosené sklady nesedají částečky prachu tak, jak je tomu u klasických žaluzií s hliníkovými lamelami.

Stínící se dnes nutně neumezuje jen na klasické žaluzie. Možností je mnohem víc.Zdroj: www.liniedesign.cz

Neopomenutelnou předností Plisse je jeho termoregulační funkce v interiéru. Perleťová vrstva, kterou je opatřená vnější strana Plisse směřující ven z interiéru, odráží zpět ostré sluneční paprsky, které ohřívají interiér a propouští dovnitř pouze lomené měkké světlo, které je pro uživatele prostoru příjemné.

Screenové okenní clony

Moderní architekturu v současnosti ovládla velká okna a prosklené plochy. S tím souvisí i problematika zastínění. Interiéry ukrývající se za těmito prosklenými plochami je potřeba ochránit od oslnění sluncem, nadměrného přehřívání i pohledů zvídavých sousedů. Jedním z mnoha řešení mohou být screenové clony, které splní všechny tyto požadavky, aniž by vás připravily o výhled z okna. 

Ložnici chceme obvykle nejen zastínit, ale ochránit ji i před zraky zvědavých návštěvníků.Zdroj: www.liniedesign.cz

Screenové clony, nebo-li screeny jsou vhodné jak do interiéru tak exteriéru, můžete je využít k zastínění obytných prostor, zimních zahrad a podobně. Její vlastnosti technické látky můžete perfektně zúročit i ve volném prostoru při zaclonění a ochraně prostor zahradních altánů, pergol či bočních stran terasy.

Sluneční plachty Corradi

Italská firma Corradi přichází s moderní možností, jak se chránit v letních dnech před slunečními paprsky nebo deštěm. Přináší vám sluneční plachty, které kombinují funkčnost s vysokou kvalitou a zajímavým designem. Představme si několik druhů slunečních plachet jako jsou Interpid, Xtension, Magical či slunečník s názvem Free nebo Defense.

  • Sluneční plachta Interpid - Samostatně stojící sluneční plachta skládající se ze čtyř ocelových sloupů a plachty se vyrábí ve standardizovaných rozměrech, s elektrickým či manuálním pohonem. Součástí modelu je designově propracovaná dřevěná podlaha v kombinaci s galvanizovanou ocelí.
  • Sluneční plachta Magical - Jedná se o plachtu, která je vyráběná na míru. Tento druh vás bezpochyby ohromí svým provedením, jelikož jde o samonosnou konstrukci, u které není potřeba kotvení do země. Plachtu ovšem lze zachytit i do stávajících stavebních prvků. Corradi Magical dokáže zastínit plochu až do 50 m2.
  • Sluneční plachta Xtension - Hlavní výhodou této plachty je, že konstrukce může být ukotvena do stávajícího stavebního objektu nebo do stromu. Corradi Xtension mile překvapí nejen svým designem, ale i možností zastínit plochu o velikosti 100 m2.
  • Luxusní sluneční Free - Jako další možnost zastínění terasy můžete zvolit luxusní slunečník Free. Na výběr máte ze dvou velikostí plachet, a to o průměru 8 m nebo 10 m. Jako výhodu modelu Free považujeme její základní výbavu, do které patří větrný senzor a motorické ovládání plachet.
  • Luxusní slunečník Defense - Výhodou tohoto typ je především jeho designové provedení. Je tvořen samonosnou konstrukcí, skládající se ze dvou horizontálních profilů, kde je umístěn systém pro navíjení plachty. Ovládání si můžete zvolit buď manuální či elektrické.

Ať jste si vybrali jakýkoliv typ plachty, věřte, že se stane klenotem vaší zahrady. Značka Corradi dokáže uspokojit i ty nejvíc náročné zákazníky díky svým nadčasovým produktům s kvalitním provedením.