Jste zde

Nebulizér: Staronový nástroj pro aromaterapii. Je bezpečný a šetrný k olejíčkům

aromaterapie s difuzérem Zdroj: Shutterstock
Provoní vaši domácnost, navodí pocit relaxace a pozitivně ovlivní vaši psychiku i zdraví. Poznejte všechny výhody nebulizačního aroma difuzéru a zjistěte, v čem tkví jeho jedinečnost!

27. 3. 2024

Nebulizační aroma difuzér je méně známý typ aroma difuzéru, který má oproti tradičním a známějším vonným aroma výrobkům jednu zásadní výhodu, díky které si ho určitě oblíbíte i vy. Ptáte se jakou? Tak čtěte dál!

shutterstock_1534065173.jpg

nebulizátor
Zdroj: 
Shutterstock
Difúze pomocí nebulizačního aroma difuzéru je vysoce efektivní, neboť esenciální olej rozptyluje bez použití vody a tepla.

Navodí jedinečnou atmosféru

Aroma difuzéry jsou krásným a užitečným doplňkem každého interiéru. Vaši domácnost provoní a pomohou vytvořit správné vnitřní klima. Vůně, kterou uvolňují do okolí, příznivě ovlivní nejen vaši psychiku, ale i zdravotní stav. Velmi důležitý je však výběr kvalitního přírodního esenciálního oleje i samotného difuzéru. 

Pamatujte! K aromaterapii používejte pouze kvalitní a 100% přírodní oleje, které jsou vhodné do aroma difuzérů. 

Pokud chcete, aby aromaterapie byla účinná, vsaďte na nebulizační aroma difuzér, jehož hlavní rozdíl tkví v technologii difúze. 

Místnost provoní a navodí příjemnou atmosféru

Nebulizační aroma difuzér pracuje na principu difúze za studena. Vůni esenciálních olejů rozptyluje bez použití tepla i vody, čímž zachovává všechny pozitivní vlastnosti oleje. 

shutterstock_2166296595.jpg

aromaterapie na psychiku
Zdroj: 
Shutterstock
Vůně, kterou zvolíte, vám pomůže vytvořit prostředí plné harmonie a příznivě ovlivní vaši psychiku. 

Aromaterapie je tak velmi účinná, intenzivní a zdravá. Vůně esenciálních olejů zůstane v prostoru mnohem déle a vzduch v místnosti se nezvlhčí, což můžete ocenit zejména v zimních měsících, kdy bojujete s vysokou vlhkostí v bytě. Mnohdy se také snadno ovládají, jejich provoz je bezpečný a sehnat je můžete v mnoha různých barevných provedeních a dekorech. 

Při jejich koupi si však mnohdy musíte připlatit a během provozu musíte také počítat s vyšší hlučností, s vyšší spotřebou esenciálních olejů a se složitější údržbou. 

shutterstock_1990251215.jpg

aroma difuzér s párou
Zdroj: 
Shutterstock
K čištění aroma difuzéru si pořiďte speciální čisticí směs, která odstraní všechny usazeniny a nečistoty. 

Difuzér nezapomínejte pravidelně čistit!

Nebulizačních aroma difuzérů existuje spousta a stejně tak existuje spousta způsobů, jak je vyčistit. Při odstraňování usazeného oleje a jiných nečistot se proto vždy držte doporučení výrobce a buďte velmi opatrní, abyste si nebulizační aroma difuzér neponičili. 

K čištění aroma difuzéru můžete použít mýdlovou nebo jarovou vodu, kterou nádobu vypláchnete. Mnohem účinnější je však speciální čisticí směs, kterou nalijete do přístroje místo oleje a poté ho na několik minut zapnete. Popřípadě čisticí schopnosti má také alkohol nebo esenciální olej z lavandinu. 

Pamatujte! Pokud nebudete nebulizační aroma difuzér pravidelně čistit, nebude vám správně fungovat!

Zdroje:

  • https://aroma-difuzery.heureka.cz/poradna/jak-vybrat-aroma-difuzer/
  • https://bewit.love/gb/post/jak-vybrat-aroma-difuzer/
  • https://aromatics.cz/produkt/aromadifuzer-nebulizer-nebula-q/
  • https://kouzloesence.cz/jak-funguje-nebulizacni-aroma-difuzer/