Jste zde

Nanotechnologie: Pomůže i při úklidu. Dejte si ale pozor na "podfuk" se silikonem a olejem

uklizená kuchyňská linka Zdroj: www.bigstockphoto.com
Vyvarujte se obtížně odstranitelným skvrnám a zjednodušte si úklid! Pořiďte si domů speciální nanopřípravky, které vám s tím pomůžou.

1. 11. 2020

Nanopřípravky jsou speciální prostředky, které propůjčují nejrůznějším materiálům nové vlastnosti

Nanočástice dokážou na jakémkoliv povrchu vytvořit ultratenkou ochrannou vrstvu, která má odpuzující efekt. Miniaturní částice, které mají dlouhou životnost a jsou odolné proti setření, znesnadňují ulpívání nejrůznějších nečistot. Prach, mastnota ani jiná nečistota neulpívají ve struktuře materiálu, kapalina se nevsákne a šanci nemají ani roztoči. 

bigstock-surface-sanitizing-against-cov-360060100_1.jpg

úklid vlhkým hadříkem
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Prostředky na bázi nanotechnologie vám usnadní úklid! Znečištěný povrch, který byl ošetřen nano přípravkem, stačí pouze otřít vlhkým hadrem.

Nanopřípravky můžete využít v exteriéru i interiéru

Prostředky na bázi nanotechnologie mají velmi široké využití. Můžete s nimi ošetřit oblečení, obuv i veškeré dřevěné, plastové, skleněné, keramické, textilní, kovové a jiné další povrchy v domácnosti a na zahradě. 

bigstock-professional-house-cleaning-a-376787425.jpg

nanotechnologie pro úklid pohovky
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Nano prostředky na ochranu textilií můžete využít k impregnaci oděvů, obuvi, čalouněného nábytku, závěsů, textilního ubrusu i k impregnaci lůžkovin, které ochrání nejen před jakoukoliv tekutinou, ale i před nejrůznějšími roztoči. 

Speciální nanopřípravky, které jsou navrženy pro konkrétní povrch, mají potřebné vlastnosti na to, aby váš úklid ulehčili a povrch ochránili před nejrůznějšími nečistotami, bakteriemi, viry, plísněmi a nejrůznějšími mikroorganismy. Miniaturní nanočástice totiž dokážou proniknout do nejniternějších skulinek a vytvořit zde ultratenkou ochrannou vrstvu. 

bigstock-white-lotus-flower-with-green-376785133.jpg

lotosový květ
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Nano přípravky pracují na principu lotosového květu, který si díky své struktuře zachovává svou čistotu i přesto, že roste v bažinách.  

Outdoorové oblečení odolá špíně i vodě, sváteční ubrus neztratí na své kráse ani po rodinném obědě, čalouněná sedací souprava nevsákne vylité červené víno, na lesklé kuchyňské lince vás nebudou trápit otisky prstů a na sprchovém koutě vás už nikdy nebudou znepokojovat zaschlé kapky tvrdé vody.

Zahradní nábytek ochrání před mechem i lišejníkem a prostor okolo grilu ochrání před nánosy mastnoty. 

Pozor na “nano” přípravky na bázi olejů a silikonu 

Nanopřípravky kupujte pouze od ověřených prodejců! Bohužel na českém trhu totiž seženete i přípravky, které sice nesou označení nano, ale se samotnou technologií nemají nic společného! Výrobky jsou na bázi olejů a silikonu a jejich efekt je krátkodobý. 

Životnost kvalitních nanopřípravků se pohybuje okolo 12 měsíců a u textilu vrstva nanočástic vydrží i 5 vyprání. 

Cena nanopřípravků je sice vysoká, ale investice se vám vrátí. Nejenže ochráníte například drahou sedací soupravu před špatně odstranitelnými fleky, ale také ušetříte spoustu peněz za nejrůznější nešetrné a zdraví škodlivé chemické prostředky. 

Aplikace prostředků je velmi jednoduchá

Nanášení nano přípravků je velice snadné. Koncentrát obvykle stačí naředit a nanést na dokonale čistý povrch. Jakmile se ochranný efekt začne vytrácet, aplikaci stačí zopakovat. 

Tip: K dokonalé čistotě vám pomohou čistící nanoprostředky i nanohoubička, která si poradí s lihovým fixem, připeklými zbytky jídla na sporáku, inkoustem na koberci i s jinými zašlými nečistotami.