Jste zde

Najděte ten správný konferenční stolek

Zdroj: Republica, pixabay.com
Možná se to nezdá jako důležité rozhodnutí. Tím podstatným v obývacím pokoji je přece gauč. Jedině s tím pravým stolkem však vytvoří perfektní a užitečnou dvojku. Vyberte si dobře!

14. 10. 2014

Ještě dřív, než se po nějakém konferenčním stole porozhlédnete, si rozmyslete, k čemu ho vlastně budete nejvíce využívat. Hodláte u něj trávit sobotní odpočinek u kávy? Večerní sledování zpráv s večeří? Nebo si u něj plánujete číst romány a časopisy? Máte tři ovladače k televizi, set-top boxu a stereu? Zůstávají vám v obýváku ležet dopisy a křížovky? Postačí vám jednoduchá plocha, nebo chcete schovat to, co se na stole občas nahromadí?

K čemu bude hlavně sloužit váš konferenční stůl? Rozmyslete si jeho úkol dřív, než si ho začnete představovat.Zdroj: mairinha, pixabay.com

Ideální rozměry jsou ty podle vás

Správná výška konferenčního stolku se uvádí od 40 do 50 centimetrů. Ještě před tím, než se vydáte na lov, se ale podívejte, jak vysoký je váš gauč. Možná jste malí vzrůstem a nižší výška by vám za normálních okolností vyhovovala. Ale polštáře na vašem gauči vás donutí se sklánět proklatě nízko. Zkuste odhadnout tu správnou výšku už doma a hledat ji pak v obchodech. Myslete také na délku. Nekupujte svému obřímu gauči malý čtvereček, ke kterému budou muset hosté vstávat a udělat tři kroky pro kávu. Designéři uvádí, že ideální délka je polovina až dvě třetiny gauče.

Jaká místnost, takový tvar

Tím nejméně náročným tvarem je obdélník. Hodí se prakticky do každé místnosti a nezabírá tolik místa. Čtverec bývá na prostor náročnější. Pokud chcete dodat pokoji lehkost, pořiďte si kulatý stůl. Počítejte však s tím, že se pro mnoho věcí budete muset více natahovat. Troufnete si na extravaganci? Inspiraci hledejte v netradičních tvarech, například kapky, mnohoúhelníku či tvarů připojímající tvory známé z mikrobiologie. Nezapomeňte však, že stůl pak bude strhávat pozornost a mohl by se s jinými věcmi v pokoji přebíjet.

Málo prostoru? Přidejte ještě jeden stolek, kam můžete odkládat například knihy či kam postavíte lampičku.Zdroj: JamesDeMers, pixabay.com

Vhodný materiál laďte ke zbytku pokoje

Dřevo, plast, kov či sklo? Nebo kombinace? To záleží hlavně na zařízení pokoje. Sklo dodá stolu i místnosti lehkost, pomůže malým prostorům. Snadno se však poškrábe nebo poškodí. V případě kovového stolku volte zejména nerezovou ocel, která je odolná. Myslete však také na to, že tento materiál je chladný a hřejivému pocitu moc nepřidá. Při nákupu dřevěného stolu se ptejte po materiálu, který je skutečně použitý. Že je napovrchu třešeň, neznamená, že je i uvnitř. Také si všímejte, jak jsou připeněny nohy stolu k desce. Nechcete přece, aby těžký tác s kávou předčasně ukončil sešlost.