Jste zde

Lednice je v provozu neustále. Víte, podle čeho vybrat tu správnou?

lednice je v provozu stále Zdroj: shutterstock.com
Lednice je jeden ze základních domácích spotřebičů, bez kterého se prostě a jednoduše neobejdeme. Víte, podle čeho vybírat lednici tak, aby vám sloužila podle vašich představ dlouhé roky? Jaké možnosti jsou právě pro vás důležité?

19. 8. 2020

Lednice pojede nonstop. To je dobré brát v potaz

Lednice je jedním z mála spotřebičů, které si rozhodně nepřejete nikdy vypínat. Zatímco pračka, myčka, žehlička nebo vysavač pracují pouze v omezeném čase, lednice jede bez přestání od doby, kdy si ji pořídíte, až po konec její životnosti. V tom případě rozhodně hraje největší roli energetická třída tohoto spotřebiče. Energetický štítek vám nejlépe napoví, jak na tom vámi vybraný kousek ve skutečnosti je. Nejmenší spotřebu elektrické energie mají lednice označené A+++. Ty mají dokonce až o polovinu menší náklady na elektrickou energii než energetická třída A.

Zdroj: bigstockphoto.com

Kapacita lednice podle počtu osob

Kapacita užitného objemu je další parametr, který by vás při výběru lednice měl zajímat. Ta by měla být vždy podle počtu lidí ve vaší domácnosti. Zatímco jednočlenná či dvoučlenná domácnost ocení spíše menší lednici s objemem do 150 litrů a výškou 140 centimetrů, tří nebo čtyřčlenná domácnost si už s tímto objemem nevystačí. Bude tedy potřeba vybrat spotřebič s výškou 180 centimetrů a výše. Roli hraje i to, jak často chodíte nakupovat.

Kombinovaná lednice s mrazákem, nebo ne?

Potřebujete do domácnosti nebo kanceláře i mrazák? Samozřejmě si můžete pořídit i samostatně stojící spotřebič, ale pokud jej nenaplníte celý, jedná se o zbytečnou investici. Možná vám bude stačit pouze kombinovaná lednice s mrazákem. Mrazák umístěný nahoře je lépe regulovatelný, ten umístěný v dolní části je zase výborně přístupný. Je jen na vás, čemu dáte přednost.

Už víte, podle jakých kritérií vybrat vhodnou lednici?