Jste zde

Kam s domácí pracovnou? Ložnice je tabu. A dál...?

Zdroj: www.bigstockphoto.com
I Česko dobývá pracovní styl, na který naši rodiče a jejich rodiče nebyli zvyklí – část své pracovní doby můžeme strávit v teple domova, což skýtá nejednu výhodu. Na druhou stranu je k tomu však třeba zařídit si domácí pracovnu. Kde a jak?

10. 8. 2018

Ideální stav je ten, když si můžete svou pracovnu vybudovat v celé místnosti. Dá to sice trochu víc práce při budování a průběžně i při úklidu, ale za pocit soukromí a klidu na práci to stojí. Ne všichni, kteří částečně nebo naplno pracují z domova, ale to štěstí mají.

Potom na řadu přicházejí pracovní kouty. Poradíme vám, kam je vhodné je umístit a kde by raději vůbec být neměly.

Zapomeňte na kuchyň a ložnici!

To, že do některých místností se pracovní kout nehodí, je docela jasné. Pravděpodobně nikoho by nenapadlo, postavit si stůl s počítačem do koupelny k vaně nebo do sklepa mezi přepravky s jablky a bramborami. Bohužel jsou i další místnosti, které jsou k tomu naprosto nevhodné, ale stejně v nich pracujeme.

Pracovní kout do ložnice nepatří. Tam bychom měli jen odpočívat.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Jde především o ložnici, v níž bychom měli pouze odpočívat, čerpat energii, spát. Tabu by v ní měla být i televize, natož pak počítač a cokoli, co evokuje práci. A nevhodná je také kuchyně, v níž o naše myšlenky svádí boj počítač s ledničkou a se skříňkou s dobrotami.

Většina domácích pracovniček se nachází v obývacím pokoji. Jde o docela rozumný kompromis, který ve většině případů bez problémů zapadá do konceptu moderního bydlení, pro někoho může být takové místo stále ještě příliš rušivé – kolem sebe máme televizi, přehrávače, gauč…

V domácí pracovně nezapomínejte na kvalitní osvětlení.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Pro mnohé z těch, kteří pracují doma a nemají možnost zařídit si pracovnu v celé místnosti, je proto nejvhodnějším řešením mít svůj koutek v předsíni. Ten se tu dá totiž dobře zařídit díky pracovním stolům s nástavci nebo díky nenásilné příčce, která prostor minimálně vizuálně oddělí od okolí.

Super tip: Pokud máte volný prostor v předsíni pod schody, neváhejte a svůj koutek si zde vytvořte. Využijete prázdného místa a ještě dodáte svému bydlení docela neobvyklý prvek!

Odlišit, nebo nechat zapadnout?

Moderní interiéry jsou do velké míry variabilní a závisí tak většinou jen na nás, jak s nimi naložíme. Pokud si chcete zařídit pracovní kout, promyslete, zda ho chcete od zbytku místnosti opticky a psychologicky odlišit, nebo jestli chcete, aby splynul s prostorem a nevyžadoval pozornost. Jediná správná možnost zřejmě neexistuje – záleží na tom, co právě vy potřebujete a chcete.

Pracovat z domova je trendy. Je ale nutné si doma vytvořit ideální podmínky.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Pracovat z domova je radost. Udělejte si ji ještě větší!

Máte-li možnost pracovat z domova, nezanedbávejte zařízení pracovny či pracovního koutu. Udělejte vše pro to, aby vám zde bylo dobře, abyste udrželi pozornost, dostávalo se vám inspirace a aby vám šla práce od ruky. Jen tak pro vás bude práce z domova výhodou!