Jste zde

Pracovna 5krát jinak: Pro velké šéfy i milovníky růžové

pracovna proti oknu Zdroj: Shutterstock
Jako velký šéf, který jedním stisknutím klávesy propustí 500 zaměstnanců, nebo panenka Barbie píšící ve svém plastovém domečku. Tak se můžete cítit v domácí pracovně. Záleží na tom, v jakém stylu si ji zařídíte. Nabízíme pět variant.

27. 8. 2023

Jaké parametry má mít pracovní židle, jak se liší pracovna pro leváka od pracovny pro praváka a při jaké teplotě se nejlépe pracuje? Na to a na mnoho jiných otázek týkajících se místnosti či koutku, v němž škrábete perem na papír a ťukáte do klávesnice počítače, jsme odpověděli například v článku Chcete chodit do práce v papučích? V domácí pracovně klidně.

Dnes se podíváme na konkrétní realizace, které jsme rozdělili do pěti skupin.

1. Pracovna pro velké šéfy

Masivní dřevo a velké luxusní křeslo, o němž se dá tvrdit, že pohodlnější je snad jen… no nic. V takových pracovnách vídáme ve filmech mocné průmyslové magnáty. I my se můžeme doma cítit jako oni, byť jde o trochu nákladnější záležitost.

shutterstock_2379618.jpg

pracovna v masivním dřevě
Zdroj: 
Shutterstock
Zaťukat na dřevo? V téhle pracovně žádná potíž.

2. Masová klasika

Stůl, židle, prostor pro počítač, nějaká ta polička, všechno hlavně co nejjednodušší a co nejúčelnější. Vždyť v jednoduchosti je krása, tak proč vymýšlet do pracovny nějaké originality?

shutterstock_740490565.jpg

pracovna s dostatkem světla
Zdroj: 
Shutterstock
Pravidel pro zpříjemnění práce existuje mnoho, to základní ale je dostatek světla.

3. Pracovna jako originální a inspirativní místo

Proč vymýšlet do pracovny nějaké originality? Protože v takové místnosti je pak radost přemýšlet. Neobvyklé prostředí může práci prospět, obzvláště lidem s povoláním, v němž je třeba přicházet stále s něčím novým.

shutterstock_395897143.jpg

pracovna s originálními prvky
Zdroj: 
Shutterstock
Máte naprosto obyčejný stůl a stejně tak židli? Nezoufejte, originální nábytek i přesto může z pracovny učinit nádherné místo.

4. Pracovna jako pro panenku

Ačkoliv pracovnám a pracovním koutům sluší spíše decentnější barvy a vybavení, můžeme si je zařídit i tematicky. To se však hodí především pro pracovní kouty, které se nepoužívají příliš často pro intenzivní činnost jako například psaní diplomové práce.

shutterstock_2325223983.jpg

barbie pracovna
Zdroj: 
Shutterstock
I růžové reproduktory a růžové krabice na dokumenty se mohou hodit do pracovny.

5. Pracovna ve skříni

Někdo si může připadat jako v rakvi, ale skříňové pracovny jsou prostě na trhu pracoven aktuálním hitem číslo jedno. Za úspěch vděčí hlavně nedostatku prostoru v mnoha bytech. Lampička, šanony, tužky a papíry rozházené po stole, za tím vším se zavřou dveře a v bytě se skví perfektní pořádek.

shutterstock_1798670323.jpg

pracovna ve skříni
Zdroj: 
Shutterstock
I stará nepoužívaná komora nebo bývalá šatna může posloužit jako skříňová verze pracovny.