Jste zde

5 způsobů jak si zařídit pracovnu

Zdroj: Fancyhomedesign.net

Jako velký šéf, který jedním stisknutím klávesy propustí 500 zaměstnanců, nebo panenka Barbie píšící ve svém plastovém domečku. Tak se můžete cítit v domácí pracovně. Záleží na tom, v jakém stylu si ji zařídíte. Nabízíme pět variant.

24. 9. 2013

Jaké parametry má mít pracovní židle, jak se liší pracovna pro leváka od pracovny pro praváka a při jaké teplotě se nejlépe pracuje? Na to a na mnoho jiných otázek týkajících se místnosti či koutku, v němž škrábete perem na papír a ťukáte do klávesnice počítače, jsme odpověděli například v článku Chcete chodit do práce v papučích? V domácí pracovně klidně.

Dnes se podíváme na konkrétní realizace, které jsme rozdělili do pěti skupin.

1. Pracovna pro velké šéfy

Masivní dřevo a velké luxusní křeslo, o němž se dá tvrdit, že pohodlnější je snad jen… no nic. V takových pracovnách vídáme ve filmech mocné průmyslové magnáty. I my se můžeme doma cítit jako oni, byť jde o trochu nákladnější záležitost.

pracovny-11

Zaťukat na dřevo? V téhle pracovně žádná potíž. Zdroj: Mayline Group (Picasaweb)

2. Masová klasika

Stůl, židle, prostor pro počítač, nějaká ta polička, všechno hlavně co nejjednodušší a co nejúčelnější. Vždyť v jednoduchosti je krása, tak proč vymýšlet do pracovny nějaké originality?

pracovny-21

Pravidel pro zpříjemnění práce existuje mnoho, to základní ale je dostatek světla. Zdroj: Damselsinsuccess.com

pracovny-22

Máte naprosto obyčejný stůl a stejně tak židli? Nezoufejte, originální nábytek i přesto může z pracovny učinit nádherné místo. Zdroj: Garden Kings (Wikimedia Commons)

3. Pracovna jako originální a inspirativní místo

Proč vymýšlet do pracovny nějaké originality? Protože v takové místnosti je pak radost přemýšlet. Neobvyklé prostředí může práci prospět, obzvláště lidem s povoláním, v němž je třeba přicházet stále s něčím novým.

pracovny-31

Houpací židle, globus, bambus. Chybí už jen tygr za oknem. Zdroj: Jeremy Levine (Flickr)

Projděte si další články na téma domácí pracovna:

4. Pracovna jako pro panenku

Ačkoliv pracovnám a pracovním koutům sluší spíše decentnější barvy a vybavení, můžeme si je zařídit i tematicky. To se však hodí především pro pracovní kouty, které se nepoužívají příliš často pro intenzivní činnost jako například psaní diplomové práce.

pracovny-41

I růžové reproduktory a růžové krabice na dokumenty se mohou hodit do pracovny. Zdroj: KellySue DeConnick (Flickr)

5. Pracovna ve skříni

Někdo si může připadat jako v rakvi, ale skříňové pracovny jsou prostě na trhu pracoven aktuálním hitem číslo jedno. Za úspěch vděčí hlavně nedostatku prostoru v mnoha bytech.Lampička, šanony, tužky a papíry rozházené po stole, za tím vším se zavřou dveře a v bytě se skví perfektní pořádek.

pracovny-51

Do takto úzkých skříní se vejde málokterá milenka, pracovnu do nich ovšem nacpat lze. Zdroj: Mazzaliarmadi.it

pracovny-52

I stará nepoužívaná komora nebo bývalá šatna může posloužit jako skříňová verze pracovny. Zdroj: Doodmix.com

Připojte se k nám na Facebooku: