Jste zde

Jaké práce by měl ovládat kvalitní instalatér? Nejsou to jen rozvody a odpad!

Zdroj: vodari.eu

Instalatéři patří k nejžádanějším a nejvyhledávanějším řemeslníkům v celé republice. Vodovodní potrubí a odpady jsou totiž součástí každé budovy a každého projektu. Po kvalitních instalatérech tedy byla, je a bude zvýšená poptávka.

14. 12. 2013

Při výběru instalatéra je ovšem bezpodmínečně nutné klást zvýšenou pozornost na jeho kvality. Pouze kvalitní instalatéři jsou schopni nabídnout opravdu kompletní nabídku služeb, které můžete využít.

Instalatéři se nesoustředí pouze na rozvody vody a odpad!

Pod pojmem instalatér si většina z nás představí pouze řemeslníka, který dokáže rozvést vodu v interiéru, zapojit odpady a napojit k vodovodnímu řádu všechny potřebné spotřebiče a vybavení. Samozřejmě, že tyto činnosti jsou hlavní náplní pro instalatérské práce v Českých Budějovicích, v Praze, Ostravě, Brně, Pardubicích, Olomouci, Liberci i pro instalatérské práce v Ústí nad Labem. Ovšem účinně rozvést vodu, napojit odpady a zapojit celý oběh nejsou zdaleka jediné činnosti, na které se instalatéři soustředí.

Kvalitní instalatéři nabídnou mnohem více!

Ptáte se, jaké služby vám ještě může nabídnout kvalitní instalatér? Možností je opravdu mnoho. Záleží na tom, zda budete vyžadovat vodařské služby, plynařské služby nebo topenářské služby. To jsou totiž všechno odvětví instalatérského řemesla. V oboru vodařství, kromě zmíněných prací, mohou instalatéři nabízet také projektovou dokumentaci kompletních prací, výměny a opravy vodoměrů, čištění odpadů, údržbu, navržení správného bojleru nebo průtokového ohřívače a mnoho dalších prací, které se týkají vody v domácnosti nebo v komerčních budovách.

Prací pro topenáře a plynaře je také mnoho

Plynařské a topenářské práce jsou dalším druhem prací v instalatérském řemesle a spolehliví instalatéři by je měli nabízet a ovládat. Topenáři vám mohou navrhnout a poradit s výběrem odpovídajícího vytápění budovy, společně s kompletní realizací, připojením a zprovozněním.

Aby byly nabízené činnosti a práce opravdu kompletní, neměly by chybět ani služby v oblasti komínů, které s topenářským oborem přímo souvisí. Problémem by pro profesionální topenáře nemělo být napojení žádného zdroje tepla a jeho uvedení do chodu.

Plynaři se vám zase postarají o veškeré rozvody plynu v budovách a o jejich správné napojení. Odborníci v této oblasti ještě mohou nabízet opravy a revize plynových zařízení, aby následně nevznikly chyby a problémy.

Na co si dát při výběru pozor?

Při výběru instalatéra byste rozhodně neměli kupovat pomyslného zajíce v pytli. Vybírejte podle zkušeností a referencí jednotlivých firem a řemeslníků. Základem by měla být vstřícnost a ochota instalatérů.

Pokud instalatérské práce nejdou provést okamžitě a na počkání, mělo by být zhotoveno písemné potvrzení o přijetí zakázky. Součástí tohoto potvrzení by měla být i orientační nebo pevná cena. Tato cena by po dokončení prací neměla přesáhnout o více jak 10 % písemně stanovenou cenu. Pokud by se tak stalo, měl by vás o tomto faktu písemně informovat instalatér předem, nikoliv až po skončení prací. Pouhá ústní dohoda v takovém případě nemá žádný význam.

Kde vybrat ty pravé?

Při výběru instalatéra by nemělo mít vliv, zda potřebujete provést instalatérské práce v Jihlavě, Lanškrouně, Mladé Boleslavi nebo instalatérské práce v Karlových Varech. Kvalitní instalatéři jsou po celém území naší republiky. Jen vědět, kde hledat.

Pokud potřebujete opravdu spolehlivého instalatéra a chcete si být jistí, že své řemeslo ovládá opravdu dobře, můžete volit instalatéry Ekomplex. Ti své služby nabízí po celém území naší republiky a v oblasti instalatérských prací nabízí kompletní sortiment služeb.