Jste zde

Jak zajistit, aby střecha vydržela minimálně 50 let

Zdroj: www.mediterrancz.cz
Při stavbě domu váš čeká spousta důležitých rozhodnutí a jedním z nich je i výběr vhodné střešní krytiny. Opravdu dlouho vám bude sloužit střecha z betonových tašek jako například střešní krytina Terran, kterou vám představíme blíže.

25. 7. 2016

Proč vybrat betonovou střešní krytinu Terran

Stručně a jasně řečeno, betonová střešní krytina v sobě spojuje výhody lehkých střešních krytin a pálených tašek. Lehké střešní krytiny vyrobené z plechu či plastu charakterizuje kratší životnost v porovnání s taškami betonovými. Pálené tašky jsou sice tradiční a známé dlouhou životností, ovšem jejich pořizovací cena je vyšší.

Mimořádně dlouhá záruka

Firma Terran v kvalitu svých výrobků opravdu věří, proto bez obav poskytuje 50letou záruku na střešní krytinu. Střecha by vám přece měla vydržet po celý život, takže záruka 20 či 30 let se jeví jako nedostačující. Rovněž 15letá záruka na veškeré příslušenství je garancí vysoké kvality.

Střešní krytiny Terran mají záruku 50 let.Zdroj: www.mediterrancz.cz

Nízká ekologická zátěž

Oproti páleným střešním taškám se betonová střešní krytina vyznačuje nižším zatížením životního prostředí. Míra zátěže se stanoví na základě emise oxidu uhličitého a spotřeby energie během výroby, roli zde hraje i produkce odpadu při výrobě.

Další výhody

  • Odolnost proti přírodním vlivům
  • Odolnost proti mechanickému poškození
  • Stálost tvaru
  • Neprosákovost
  • Nízká cena
  • Jednoduchá pokládka

Kvalita tašek odpovídá normě STN EN 490.Zdroj: www.mediterrancz.cz

Portfolio střešní krytiny Terran

Sortiment firmy Terran zahrnuje několik produktových řad, které uspokojí méně náročné zákazníky (například taška Vlčanka), stejně jako zákazníky, kteří si potrpí na kvalitu bez kompromisů (například taška Coppo). Unikátní je taška Zenit, jejíž povrch připomíná břidlici.

Barevné odstíny betonových tašek nabízených v rámci jednotlivých produktových řad se částečně liší, neboť se snažíme sledovat nejnovější trendy a zároveň reflektovat požadavky ze strany zákazníků. Samozřejmostí jsou běžné barvy, jako je například cihlově červená, višňově červená a hnědá. Všechny odstíny vynikají mimořádnou intenzitou a barevnou stálostí.

Portfolio výrobků společnosti Terran samozřejmě zahrnuje i nezbytné komponenty. Díky nim vytvoříte dokonalý celek z hlediska bezpečnosti, odolnosti, životnosti i designu. Patří sem například nadkrokevní izolace, větrací pásy, okapové plechy, krycí lišty, těsnicí pásy, prostupové či prosvětlovací tašky, anténní komplety a mnoho dalších doplňků.

Více o firmě Terran

Historie společnosti Terran sahá až do roku 1920. Více než 90 let výroby střešních krytin je zárukou opravdového entuziasmu a zkušeností. Přesto však v žádném případě nežijeme minulostí a pečlivě sledujeme aktuální trendy v oblasti výroby betonových střešních krytin. Neustále modernizujeme naše výrobní závody v Maďarsku a rozšiřujeme sortiment produktů, a to i na základě přání našich spokojených zákazníků.

Na českém trhu působíme od roku 2007 a během té doby jsme vybudovali širokou síť obchodních partnerů a realizačních firem, které se postarají o bezchybnou montáž střechy.

Při výběru střešní krytiny je nejlepší kontaktovat přímo výrobce, který vám zodpoví veškeré vaše dotazy a připraví kalkulaci na základě vašeho projektu. Společnost Terran můžete kontaktovat prostřednictvím webových stránek www.mediterrancz.cz.