Jste zde

Jak vyzrát na současné placení hypotéky a nájmu? Zkuste se domluvit s realitkou na slevě!

Zdroj: Finep.cz

Pořádně těžká volba. Ta vás čeká, pokud objevíte dům svých snů, který ale ještě není dokončený. Pokud ho totiž pořídíte, budete platit současně hypotéku i nájem ve stávajícím bydlení. Nebo ne?

1. 10. 2012

Představte si, že objevíte dům, nebo byt svých snů. Perfektní lokalita, ideální velikost a celkem fajn cena. Jenže – byt ještě není hotový a k nastěhování bude nejdříve za půl roku. Co teď – čekat a riskovat, že vám ho někdo vyfoukne? Nebo podepsat smlouvu a platit nějaký čas zároveň hypotéku i nájem ve stávajícím bydlení?

Obecně platí, že čím dříve si nový dům, nebo byt vyberete, tím lépe. Nabídka je v prvních fázích stavby logicky největší a člověk si po podpisu smlouvy může ještě říci, co by rád upravil a předělal. Výsledné bydlení je pak skutečně podle jeho představ, bez kompromisů, bez nutnosti v budoucnu něco složitě přestavovat, bourat a upravovat…

Jak vyřešit hypotéku a nájem?

Souběžnému placení nájmu a hypotéky se ale člověk při trošce snahy může vyhnout. Stačí vybrat dobrou realitku. Společnost FINEP aktuálně nabízí, že za vás bude platit stávající nájem, nebo vám nabídne odpovídající slevu z nového bydlení. 

finep2

Nechat si najít a proplácet podnájem, nebo přijmout slevu až ve výši 5 % - u FINEPu si člověk může vybrat! Zdroj: bytovy-park-prosek.cz

V prvním případě si můžete koupit nemovitost a uzavřít Smlouvu o rezervaci nemovitosti nebo Smlouvu o budoucí smlouvě o převodu vlastnictví jednotky /nemovitosti za zvýhodněnou cenu. Nebo si koupíte nemovitost za základní cenu, ale získáte pravidelný finanční příspěvek a současně získáte možnost bezplatného zprostředkování pronájmu bytu v Praze.

A jak to celé bude probíhat? Zavolá vám realitní makléř, který vybere vhodnou nemovitost dle dohody s vámi a zařídí samotný pronájem. Vy tuto nabídku samozřejmě můžete, ale nemusíte využít. Pokud přemýšlíte, zda je možné využít finanční příspěvek na něco jiného, než na pronájem, budete překvapeni. Ano, příspěvek je sice primárně určen na pronájem, ale můžete ho využít na cokoli. Dokonce můžete kombinovat finanční příspěvek a slevu, ale pouze do výše rozdílu základní a zvýhodněné ceny.

Jaké domy a byty jsou k dispozici?

A jaké projekty do této akce spadají? Jedná se o projekt Kaskády Barrandov – Praha 5, který je vhodný nejen pro rodiny s dětmi, ale také pro mladé páry nebo vyznavače tzv. singles života. Dalším nabízeným projektem je Bydlení Nad Přehradou – Praha 10 Hostivař v exkluzivní lokalitě a s výjimečným designem.

finep3

K dispozici je v Praze několik lokalit, kde FINEP nabízí podnájem na dobu, než je klientovi dostavěný dům, nebo byt. Zdroj: Finep.cz

Projekt Harfa Park se pak nachází v krásné lokalitě Prahy 9 – Vysočany. K luxusnějším projektům pak patří Malý Háj v Praze 10 – Štěrboholy nebo Britská čtvrť v Praze 5 – Stodůlky. Posledním aktuálním projektem developerské společnosti FINEP je Bytový Park Prosek, který je zasazen do příjemného prostředí Prahy 9 – Střížkov.