Jste zde

Jak vybrat moderní stínění? S naším návodem nešlápnete vedle

Zdroj: mk-rolety.cz
S moderní dobou přišla moderní dilemata. Třeba každý, komu už dosloužilo stínění, nebo kdo se chystá bydlet v novém, řeší, jak se zbavit přemíry sluníčka a světla v interiéru a zajistit si soukromí. Známe to všichni. Jaké je řešení?

27. 3. 2019

Nedá se jen tak říct, jestli je lepší roleta, nebo žaluzie. Obojí má totiž své výhody a nevýhody a hlavně se hodí do konkrétních podmínek. Není proto divu, že oba způsoby stínění jsou stále velmi oblíbené.

Látkové vnitřní rolety – jednoduché, efektivní, designové

To nejsou tři možnosti. To jsou tři vlastnosti, které se dnes v roletách spojují, aby z každého interiéru udělaly oázu soukromí a příjemného zastínění. Rolety už dnes nejsou těžkopádné jako dřív, naopak. Jsou lehčí, sami si zvolíte jejich propustnost a barvu, která bude dokonale ladit s vaší domácností.

Moderní rolety jsou lehké a vybrat si můžete i jejich průsvitnost.Zdroj: mk-rolety.cz

Látkové vnitřní rolety můžete ovládat klasicky řetízkem, ale fungují i na bateriový motor, přičemž baterie tu vydrží i 5 let. Fajnšmekři moderního bydlení mohou rolety ovládat dokonce prostřednictvím mobilního telefonu. Velmi dobrým výrobcem je česká firma Bematech, která je zároveň jediným výrobcem vnitřních rolet do celkové šíře 5 000 mm.

Kam se hodí? Rolety jsou skvělým řešením pro větší plochy. Často dochází ke spojení několika rolet, které pak tvoří členěný celek a dají se snadno ovládat jedním mechanismem.

Látkové žaluzie plisé – oblíbené širokou veřejností

Jestli jste si mysleli, že žaluzie už nemohou být oblíbenější, mýlili jste se. Popularita konkrétně látkových žaluzií plisé stále stoupá, a to hlavně díky jednoduchosti ovládání a efektivitě řešení. Tahem je během okamžiku stáhnete ke spodnímu rámu okna nebo vytáhnete k tomu hornímu. Jejich nespornou výhodou je to, že nikdy nepřekáží. Mají totiž své místo mezi zasklívacími lištami na okně.

Žaluzie mají tu výhodu, že nikdy nikde nepřekáží.Zdroj: mk-rolety.cz

Látkové žaluzie jsou ideální všude tam, kde je francouzské okno či balkónové dveře, ale radost vám budou dělat i na běžných či atypických oknech. Obzvlášť skvěle slouží jako stínění zimních zahrad. Co se značek týče, spolehnout se můžete například na německou firmu Erfal.

Tak co to bude ve vašem případě? Rolety, nebo žaluzie?