Jste zde

Jak si zpříjemnit spaní? Zaměřte se na polštář a přikrývku!

Zdroj: www.loznice.cz
Investovali jste již do kvalitní postele i matrace, ale přesto máte pocit, že vám k dokonalému vyspání stále něco chybí? Na vině je nejspíš špatně zvolená přikrývka a polštář.

12. 2. 2015

S výběrem ložních souprav si často lidé příliš hlavu nelámou a výsledkem potom může být nezdravé klima lůžka a nevyhovující podmínky pro kvalitní odpočinek.
U pokrývek řešte gramáž i hřejivost!

Na co se tedy při výběru vhodného polštáře a přikrývky zaměřit? Správná přikrývka by měla být lehká a splývavá tak, aby se správně přizpůsobila tvaru těla a zbytečně příliš netížila. Přikrývky mají různé gramáže i hřejivosti – ty vybíráme jednak podle ročního období nebo podle obvyklého klimatu v místě spaní a jednak podle vlastních individuálních pocitů i potivosti.

U přikrývek je důležitý způsob výroby a použité materiály. Vyplatí se hledat především produkty vyráběné s důrazem na kvalitu a funkčnost. Mezi takové patří například přikrývky z řady Every Emotion, které jsou zhotovovány v rukodělném ateliérovém prostředí a je zde tedy prostor věnovat pozornost každému detailu zvlášť. S tím souvisí také pečlivý výběr vhodných materiálů. Na dotyk by měla být tkanina hebká, jemná a splývavá, u náplně je potom důležitá stálost objemu, lehkost a hřejivost.

Zdroj: www.loznice.cz

Důležitý je správný odvod vlhkosti

Povrchová tkanina by zároveň měla rychle odvádět vlhkost a mít zvýšenou odolnost proti opotřebení. Z použitých materiálů si v poslední době stále větší popularitu získává unikátní přírodní tkanina Tencel. Tento materiál je oblíbený zejména pro svou jemnost a výborný odvod vlhkosti. Tencel absorbuje o 50 % více vlhkosti než bavlna, má antibakteriální účinky a je vhodný pro osoby se zvýšenou potivostí a citlivostí kůže.

Trendem je zejména jeho použití právě v lůžkovinách, kde se stará o zdravé klima spánku a příjemné komfortní prostředí. Celý sortiment lůžkovin je zpravidla dělen podle hřejivosti na letní, univerzální a hřejivý. Zvláštní kategorii potom tvoří produkty vyvařovací. Ty volíme, pokud jsou naše nároky na hygienu nadstandardní anebo se řadíme mezi alergiky.

Polštář vybírejte podle nejčastější polohy ve spánku

Při volbě konkrétního typu klasického polštáře volíme velikost – zda klasický „velký“ nebo polštář menších rozměrů. Zde musíme vzít v úvahu naše zvyklosti spaní i polohu, ve které nejčastěji usínáme. Na výsledné kvalitě polštáře se podílí také vhodné řešení náplně. Zejména u polštářů se často potýkáme se sleháváním a tvorbou cucků uvnitř.

Kvalitní polštář vám pomůže od bolestí hlavy!Zdroj: www.loznice.cz

Značka Every problém vyřešila unikátní kombinací dutého vlákna a PUR tyčinek. Takovýto polštář je pak příjemně měkký na dotek, ale zároveň poskytuje hlavě dostatečnou oporu. Důležitá je možnost regulovat množství náplně uvnitř - náplň je v samostatném obalu se zipem a lze ji vždy ubrat nebo naopak polštář více naplnit podle individuálních požadavků spáče.

Pamatujte - vždy se vyplatí volit kvalitnější produkty, které mají kromě lepších užitných vlastností zpravidla i delší životnost. A investice do příjemného spaní je i investice do vlastního zdraví.

Široký sortiment příkrývek a polštářů najdete například v JMP Studiích zdravého spaní - www.loznice.cz