Jste zde

Jak si užít bohatou úrodu? Zásobte se přípravky proti plevelům a hnojivy

Zdroj: Oleggg / Shutterstock.com
Přestože počasí je stále proměnlivé, péče o zahradu by měla být už v plném proudu. Zbavte se nechtěných plevelů, zásobte se účinnými hnojivy a starejte se o své rostliny s láskou. Odmění se vám bohatou úrodou.

19. 5. 2023

Přípravky proti plevelům vám usnadní péči o zahradu

Po každé zimě je nutné provést generální úklid celé zahrady. Postarat se o trávník, stromy, rostliny a vyplít všechny záhony. Aby byla právě poslední zmíněná činnost snazší, využijte přípravky proti plevelům. Ty vám totiž pomohou v případě, kdy se chcete zbavit všech plevelů, ale i v případě, že chcete odstranit jen určité druhy.

Při hledání toho správného přípravku proti plevelům si proto rozmyslete, co od něj očekáváte. Následně se dejte do hledání totálních, či selektivních herbicidů - totální herbicidy zahubí veškerý plevel, selektivní jen určité druhy.

Hnojiva podpoří zdravý růst trávníku, rostlin i zeleniny

Jakmile bude plevel ve vašem záhonku minulostí, je načase jej osázet. Pro správný a zdravý růst se nebojte využít kvalitní hnojiva, jež dodají rostlinám všechny nezbytné živiny. Hnojiv samozřejmě existuje mnoho druhů. Ve své zahradě využijete hnojiva na trávník, zeleninu a také univerzální hnojiva.

Budete-li se držet návodu na obalu, čeká vás bohatá a zdravá úroda. Z pohledu účinnosti jsou organická i syntetická hnojiva na stejné úrovni, při výběru tak záleží spíše na vašich preferencích.

shutterstock_1720824859.jpg

péče o zahradu
Zdroj: 
wertinio / Shutterstock.com

Rozvrhněte si umístění rostlin v záhonu

Aby se rostlinám a plodinám skvěle dařilo, nezapomeňte je vysadit správně. Například ředkvičky si skvěle rozumí s kapustou, saláty, mrkví, špenátem a keříčkovými rajčaty, ale naopak se nesnesou s okurkami a čínským zelím. Tyto přátelské a nepřátelské stavy panují mezi všemi druhy zeleniny, proto nepodceňujte řádnou přípravu. 

Byla by totiž škoda přijít o potenciálně bohatou úrodu kvůli základní chybě. Mimochodem, když už je řeč o ředkvičkách, pokud se řadí k vašemu oblíbenému druhu zeleniny, ale v záhonku již pro ni nemáte místo, můžete si je vypěstovat i v truhlíku na balkoně. Když jim dopřejete opravdu kvalitní půdu, nebudete si muset lámat hlavu s jejich hnojením.

Užijte si bohatou a zdravou úrodu a nenechte záhony zarůst nechtěným plevelem. V boji proti nevítaným rostlinám rozhodněte využijete přípravky proti plevelům a dostatečný přísun živin svým rostlinkám, trávníku i zelenině dopřejete s vhodně zvolenými hnojivy. V neposlední řadě myslete i na rozmístění jednotlivých rostlin v záhonku. Ne všechny druhy zeleniny si spolu totiž sednou a navzájem se mohou negativně ovlivňovat a brzdit v růstu.