Jste zde

Jak se zbavit negativní energie v bytě: Zkuste misky se solí a více větrat

feng shui interiér Zdroj: www.bigstockphoto.com
Zbavte svou domácnost nahromaděné negativní energie, která má nepříznivý vliv na vaši psychiku i zdraví. Představíme vám osvědčené prostředky a zásady Feng-šuej, které vám pomohou k tomu, abyste se doma cítili mnohem lépe.

8. 12. 2020

Negativní energie je přítomna všude kolem nás. Ovlivňuje fyzický svět, který nás obklopuje, ale i nás samotné. Může ovlivnit naše zdraví i naši psychiku. Doma ji může způsobovat člen domácnosti, ale i určitá věc. Přinést ji však může i návštěva. 

bigstock-sad-man-arguing-couple-family-379800976.jpg

negativní energie v bytě
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Negativní energie u vás doma může být následkem úmrtí, prodělané nemoci, ale i nepříjemného konfliktu. 

Negativní energie doma odhání štěstí a způsobuje stres

Nahromaděná zlá energie doma se může projevit hned několika způsoby. Může negativně ovlivnit nejen vaši psychiku a zdraví, ale i vztahy s ostatními členy domácnosti a atmosféru u vás doma. V místě, kde byste se měli cítit v pohodě, můžete neustále intenzivně cítit chlad a negativní emoce, jako jsou smutek či hněv. Velmi snadno doma propadnete depresi. 

Vaše pokojové rostliny začnou chřadnout a u domácích mazlíčků můžete zpozorovat stres, agresivitu a jiné neobvyklé chování.

Negativní energie se můžete zbavit hned za pomoci několika čističů

Domov je nutné čistit pravidelně, aby v něm nedocházelo k hromadění negativní energie, která by na vás měla nepříznivý vliv.  

Byt nebo dům, do kterého jste se právě přistěhovali, zbavte negativní energie. Energie, která zde zůstala po předchozím majiteli, vás může nepříjemně ovlivňovat. 

Mořská sůl dokáže absorbovat nepříjemné vlivy prostředí a natáhnout do sebe negativní energii. V bytě ji stačí pouze rozsypat po podlaze a po hodině ji zamést nebo ji můžete v jednorázových miskách umístit do rohů místnosti, kde se drží nejvíce negativní energie. Po měsíci je však nutné misky se solí vyhodit. Použitá sůl nikdy nesmí zůstat v bytě! 

Dalšími vhodnými pomocníky proti škodlivému působení negativní energie jsou surové neopracované kameny. Například ametyst, akvamarín, růženín nebo křišťál, který dokáže skvěle nasát negativní energii z elektrospotřebičů. 

Doma respektujte zásady Feng-šuej 

Feng-šuej je staré čínské umění, které pomáhá posilovat pozitivní energii a učí nás, jak se negativní energii bránit. Skrze zásady a pravidla napomáhá vytvořit z vašeho domova příjemné prostředí. 

bigstock-rear-view-of-asian-woman-wakin-339227791.jpg

větrání doma
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Doma pravidelně větrejte a snažte se vytvořit průvan, abyste vyhnali negativní energii. 

Podle učení byste se doma měli zbavit všech věcí, které mohou být magnetem špatné energie. Starožitností, které v sobě mohou nést pocity předchozího majitele, sušených květin, bonsají, rozbitých spotřebičů, nefunkčních hodin, starých novin, rozbitého nádobí, prošlých léků a potravin i oblečení, které už nenosíte.

V domácnosti byste měli eliminovat ostré rohy a rostliny se špičatými listy. Kapající kohoutek nebo dveře, které vržou, opravte hned a doma udržujte pořádek

Pomocí zvonků rozbijte energetické vzory a zlou energii vypuďte

Domů si pořiďte zvony, zvonky a zvonkohry. Jejich zvuk totiž dokáže rozbít energetické vzory. Negativní energie odejde a vytvoří se zde místo pro pozitivní. 

A v neposlední řadě vsaďte na vůni bylinek. Zvednout náladu a vypudit negativní energii vám pomůže šalvěj i levandule