Jste zde

Jak se připravit na likvidaci švábů nebo štěnic. Zpřístupněte i elektrické zásuvky!

invaze švábů Zdroj: Shutterstock
Buďte pečliví, systematičtí a naslouchejte radám odborníků! Dokonalá příprava domácnosti před zásahem deratizační firmy je velmi důležitá a není dobré ji podceňovat.

28. 2. 2024

Nastěhovali se k vám domů štěnice nebo jiní nevítaní hosté? Přizvěte si na pomoc deratizační firmu a před jejím příjezdem proveďte nezbytná opatření, která zajistí, že jejich zásah bude nejen účinný, ale také bezpečný. 

shutterstock_592626848.jpg

mrtvý šváb
Zdroj: 
Shutterstock
Mravenci, švábi, štěnice a jiní nevítaní návštěvníci se čas od času objeví v každé domácnosti.

Zásah deratizační firmy je zdlouhavý proces, který vyžaduje vaši součinnost

Při deratizaci, popř. při dezinsekci jsou k hubení hmyzu a jiných nevítaných návštěvníků používány nejen mechanické, ale také chemické prostředky, které mohou způsobit zdravotní potíže všem členům domácnosti. Nejvíce jsou však ohrožené děti, těhotné ženy, alergici a nemocní. Vždy se proto dožadujte informací a situaci nijak nezlehčujte!

Informujte se o charakteru a účincích látek, nechte si sdělit rizika, která se zásahem souvisí, a velkou pozornost věnujte zejména bezpečnostním opatřením, která vám firma musí poskytnout. 

Před příjezdem deratizační firmy vysajte! Sáček z vysavače však nezapomeňte zabalit do igelitového pytle a odnést do popelnice. 

Opusťte byt!

Před samotným zásahem opusťte spolu s ostatními členy domácnosti byt a po aplikaci prostředku se v domácnosti nezdržujte ještě několik dalších hodin. Přesný čas vám zodpoví firma, která zásah provádí. 

Vezměte s sebou také všechny domácí mazlíčky a je-li to možné z domácnosti odneste i akvária s rybičkami a terária s hady či pavouky. Pokud vám to jejich rozměry nedovolí, minimálně je přikryjte

Před příjezdem deratizační firmy nezapomeňte schovat vaše zubní kartáčky. 

Potraviny i kuchyňské náčiní schovejte

Veškeré potraviny precizně zabalte a uložte je do lednice nebo do jiných vnitřních prostor vaší kuchyně. Stejně tak uložte veškeré nádobí a kuchyňské náčiní, které používáte ke stravování. Pokud ho neschováte, budete ho muset po zásahu důkladně umýt. 

Zpřístupněte všechna zákoutí

Pracovníkovi deratizační firmy umožněte volný přístup po celé domácnosti. Je-li to možné, menší kusy nábytku demontujte a větší kusy posuňte dále od stěny, aby mohl být přípravek aplikován do všech zákoutí a škvír. Ze stěn sundejte zrcadla, nástěnné hodiny i obrazy a zpřístupněte všechny zásuvky. 

shutterstock_1349407961.jpg

deratizér
Zdroj: 
Shutterstock
Odborníci se musí dostat opravdu všude.

Po zásahu čistě povlečte

Z postele vykliďte úložný prostor, stáhněte ložní prádlo a ze skříní, šuplíků, komod i nočních stolků odstraňte veškeré věci. Svou pozornost však zaměřte hlavně na povlaky, přehozy a další textilie i na plyšové hračky. Vše vyperte minimálně na 60 stupňů Celsia, popřípadě věci uzavřete do neprodyšných plastových pytlů. 

Po zásahu intenzivně a několik hodin větrejte

Po zásahu a po uplynutí doby, kdy do bytu nesmíte, domácnost dobře vyvětrejte a rozhodně se nepouštějte do velkého úklidu. Nevytírejte, neluxujte ani nestírejte prach, abyste neodstranili účinnou látku.

Zdroje:

  • https://www.deratiz.cz/hubeni-stenic-priprava/
  • https://deratizace-jatep.cz/instrukce/
  • https://www.nasdum.eu/jak-pripravit-byt-na-dezinsekci/
  • https://www.ddd-stolfa.cz/hubeni-stenic-priprava.php
  • https://www.dewolf.cz/blog/jak-se-pripravit-deratizaci-a-dezinsekci/