Jste zde

Jak pečovat o koženou sedací soupravu? Poradíme vám!

Zdroj: www.nabytek-helcel.cz
Jsou vyhledávané pro svůj jedinečný vzhled, zároveň jsou ale náročnější na údržbu. Takové jsou kožené sedací soupravy. Jak se o koženou sedačku starat, abyste o ni nepřišli? Poradíme vám!

23. 4. 2015

Péče o koženou sedací soupravu není tak jako jednoduchá jako v případě čalouněných sedaček. Na druhou stranu se ale nejedná ani o nic nezvladatelného, co byste s trochou snahy a času nezvládli.
Správná péče o koženou sedačku

V obývacím pokoji jen těžko naleznete důležitější prvek, než je sedací souprava. Jedno z nejdůležitějších kritérií při rozhodování o nákupu je její materiál. A právě kůže patří mezi dražší materiály. Za své peníze získáte nádherný nábytek (ostatně, podívejte se na inspirativní přehled kožených sedacích souprav) a samozřejmě také výjimečnou kvalitu. A pokud budete o sedačku z kůže správně pečovat, vydrží vám třeba i 20 let.

Přečtěte si, jakých je 5 pravidel nadčasového dekoru pro váš domov

Jak tedy na správnou péči?

  • Kožené výrobky by obecně neměly být dlouhodobě v blízkosti zdroje tepla. V prvé řadě tedy koženou sedací soupravu umístěte mininimálně 40 cm od radiátorů, ale i od silných zdrojů světla.
  • Jednou za čas, řekněme dvakrát až třikrát do měsíce, byste měli sedačku krémovat a občas rovněž vyluxovat, případně šetrně čistit navlhčeným hadříkem.
  • Zhruba jednou za čtvrt roku je u kožené sedací soupravy třeba kompletního vyčištění a impregnace, a to za pomoci speciálních přípravků.
  • V žádném případě nepoužívejte při čištění chemicky agresivní přípravky, protože to by mohlo kůži výrazně uškodit!
  • Pokud budete naopak o koženou sedačku pečovat tak, jak máte, udrží si svou původní hebký povrch, ale také barvu a lesk.

Někteří odborníci dokonce tvrdí, že správně opečovávaná sedací souprava vydrží v top stavu třikrát až čtyřikrát déle než klasická čalouněná sedačka.