Jste zde

5 pravidel nadčasového dekoru pro váš domov

Zdroj: pixabay.com
Módní trendy stárnou rychleji než cokoli jiného. Platí to i o interiérovém designu. Jak se vyhnout výstřelkům a vybavit byt nadčasově?

22. 4. 2015

To, co je dnes velmi moderní a musí to mít prostě každý, bude nejspíš vypadat za deset let na fotkách směšně. Tak jako jsme v devadesátých letech stavěli skříňky z papíru a červeného plastu a o něco později jsme si byty natírali na oranžovo a zeleno, i dneškem hýbou podobné vlny. Jestli se jim chcete vyhnout, přečtěte si našich pět jednoduchých pravidel, které vám pomohou se jim vyhnout.

Je to v barvách

Ať už jsou na zdi či na nábytku, podle kombinace barev jde častokrát určit časové období výmalby bytu. Zařízení proto volte v tlumených barvách - v pastelových či přírodních odstínech. Evergreenem je pak šedá. Její výhodou je, že se dá snadno kombinovat s prakticky kteroukoli další barvou. Do aktuálního trendu pak můžete ladit doplňky jako jsou deky, polštáře či vázy.

Hodně vzorů, hodně barev - to pokoji neprospěje ani teď, ani později.Zdroj: pixabay.com

Minimalismus boduje

Méně je zkrátka více a v zařizování bytu to platí dvojnásobně. Odstraňte zbytečné dekorace ze stěn, okenních parapetů poliček či knihoven. Raději než rozložitý gauč s bohatým vzorem si pořiďte jednobarevné sofa v minimalistickém designu. Že je tahle volba správná, vám potvrdí čas.

Budiž světlo!

Vytvořit romantickou atmoféru pomocí čtyř lampiček a roje čajových svíček není nic převratného. Do svého domova ale raději pusťte co nejvíce přirozeného světla. Jeskyně jsme přece už dávno opustili a pohled z okna do krajiny či ulice zalité sluncem se jen tak neokouká.

Dostatek přirozeného světla je základ.Zdroj: pixabay.com

Buďte na sebe hodní...

...a myslete především na své pohodlí. Krom vzhledu je přece mnohem důležitější to, jak se při používání nábytku cítíte. Křeslo v obchodě sice může mít slavný rodokmen, ale co s ním, když vás z něj po pěti minutách bolí záda? I když si ho nakonec koupíte, nejspíš si ho moc užívat nebudete.

Důležité a opomíjené

Jak jsou v bytě vyřešené úložné prostory, mnoho lidí často neřeší. Pár starých skříní na chodbě a vysavač straší v ložnici vedle nočního stolku... Nedostatek úložných prostorů nebo jejich špatné řešení dělají i z perfektně uklizeného bytu chaos. Už jste viděli prohlídku zámožných sídel, kde by měl smetáček s lopatkou místo na zemi hned vedle ledničky? Čím déle nevěnujeme úložným prostorům pozornost, tím více pro nás přestávají existovat. Věřte však, že návštěva tento problém okamžitě zaznamená.