Jste zde

Hnízdečko pro miminko: V čem pomůže a jak ho správně vybrat? Poradíme

dítě v hnízdečku Zdroj: Shutterstock
Dětské hnízdečko ocení nejen miminko, ale i maminka. Poznejte jeho největší výhody a zjistěte spolu s námi, na co se zaměřit při jeho koupi.

7. 12. 2023

Hnízdečko pro miminka je neocenitelným pomocníkem mnoha maminek, který zažívá v posledních letech velký boom a není se čemu divit. Svým tvarem a stísněností totiž imituje prostředí, v jakém děťátko rostlo v bříšku a na jaké je zvyklé, což s sebou přináší spoustu výhod. 

shutterstock_1355551370.jpg

modré hnízdečko pro miminko
Zdroj: 
Shutterstock
Kvalitní hnízdečka od ověřených výrobců, která mají integrovanou matraci, jsou skvělou alternativou klasické dětské postýlky. 

Hnízdečko usnadní život 

Kvalitní hnízdečko plně odpovídá potřebám novorozeného miminka. Vašim nejmenším dopřeje pohodlí a poskytne pocit bezpečí, což se příznivě odrazí nejen na psychice a celkovém rozpoložení, ale i na fyzickém zdraví. Miminko bude mnohem lépe prospívat a jeho spánek bude klidnější, delší a kvalitnější

U nejmenších také zabrání nechtěným pádům, neboť vyvýšený okraj hnízdečka funguje jako zábrana, a v případě, že si miminko vezmete k sobě do postele, nehrozí, že by se skutálelo na zem nebo že byste ho zalehla. 

Nahradí cestovní postýlku

Pro miminko představuje hnízdečko dobře známý prostor, ve kterém bude usínat bez sebemenších problémů kdekoliv a kdykoliv. Dítko tak můžete mít neustále u sebe a bez problémů zvládne i spinkání u prarodičů nebo na cestách.

V prvních měsících lze také využít k polohování a ve chvíli, kdy miminko začne pást koníčky, skvěle poslouží i jako ochrana hlavičky

shutterstock_2279258695.jpg

hnízdečko v postýlce
Zdroj: 
Shutterstock
Hnízdečko můžete umístit nejen do postýlky, ale také do kočárku, na pohovku nebo k vám do postele. 

Jak vybrat hnízdečko?

Hnízdečko můžete zakoupit v mnoha různých velikostech, designech a v nepřeberném množství barev. Nikdy však nedejte pouze na jeho vzhled! Hnízdečko kupujte pouze od ověřených výrobců, kteří používají kvalitní a zdravotně nezávadné materiály, které jsou příjemné na dotek. 

Kvalitní hnízdečko musí být zhotoveno z prodyšného, savého a hypoalergenního materiálu, který minimalizuje možnost alergických reakcí. Lemy by mělo být vysoké a pevné a rozhodně by mělo jít strčit do pračky a vyprat minimálně na teplotu 30 stupňů Celsia, abyste ho zbavili všech bakterií a nečistot.

Tip: Při praní hnízdečka použijte šetrný prací prostředek, který je určený pro citlivou dětskou pokožku, a po vyprání jej nezapomeňte načechrat do správného tvaru.

Zdroje:

  • https://fyzioklinika.cz/poradna/clanky-o-zdravi/704-hnizdecka-pro-miminka
  • https://www.ondalek.cz/proc-miminka-miluji-hnizdecka/
  • https://mimio.cz/5-duvodu-proc-poridit-hnizdecko-pro-miminko/
  • https://www.babyplace.cz/6-situaci-kdy-se-vam-vyplati-hnizdo-pro-miminko/
  • https://www.nejlepsikocarky.cz/jak-vybrat-hnizdecko-p444185/