Jste zde

Hitparáda sedacích souprav: Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých typů?

Zdroj: PHASE sedačky

Vybrat rohovou sedací soupravu, nebo raději vsadit na rozestavení 3+2+1? Co se hodí do menšího obývací pokoje a proč mít v domě lenošku? Podívejte se na velký přehled toho, co letí!

18. 6. 2012

Sedací souprava je nejen místo, ze kterého sledujeme televizi. Je to místo, kde se schází celá rodina, kde by si její členové měli být blízko, ale zároveň mít každý svůj soukromý prostor.

Typů a variací sedacích souprav jsou desítky. Ať už ale zvolíte rohovou sedačku, nebo sedačku rozkládací, případně kombinace obojího, měl by vámi vybraný kousek vždy splňovat základní kritéria kvality.

„Zkontrolujte u něj, zda má stabilní konstrukci, jak pevné jsou područky, jestli jsou komfortní opěrky, jak kvalitní je potahový materiál. Lépe je sedačku vybírat ve specializované firmě a raději se pár tisíc připlatit, než vybrat levný model z hobbymarketu, který se po pár měsících ošoupe,“ to radí Martin Duras, majitel společnosti PHASE sedačky.

rohovka

Rohovou sedací soupravou v menším bytě nic nezkazíte. Zdroj: PHASE sedačky

Jaké základní tipy tedy výrobci nabízejí a jaké jsou jejich výhody a nevýhody? Přiblížíme vám kousky nábytku, které se stanou ozdobou vašeho domu, nebo bytu.

Sedačky v rozestavění 3+2+1

Obrovská variabilita a osobní prostor pro každého – to jsou hlavní výhody sedacích souprav tohoto typu. Není nutné sázet jen na „klasiku“ v podobě rozestavení 3+2+1, dnes je možné kombinovat, takže můžete volit 2+2, 2+1+1 nebo třeba 3+1+1. Záleží jen na vás – respektive na tom, kolik máte v bytě místa, protože některé variace jsou náročnější na prostor.

Rohové sedací soupravy

Rohové sedačky jsou synonymem pro komfort, prostor a pohodlí – a to i v menších prostorech. S tímto typem sedací soupravy totiž využijete i zbytkový prostor v rozích místností. Navíc je možné pořídit rohovou sedací soupravu, která je zároveň rozkládací. Ideální přechodné řešení pro malé byty.

Za nevýhodu mohou někteří považovat menší variabilitu. S rohovou sedačkou se po čase hůře mění dispozice pokoje. Pokud chcete změnu, můžete maximálně vyměnit roh za roh, navíc musíte sedačku celou rozebrat, protože jinak ji neotočíte.

ucko

Sedací souprava do "U" působí luxusně a poskytuje ohromné množství místa. Zdroj: PHASE sedačky

Sedací soupravy ve tvaru U

Chcete opravdu velikou sedací soupravu? Pak volte sedačku ve tvaru U. Do panelákového obývacího pokoje ji asi nenapasujete, bude ale ozdobou obývací místnosti v rodinném domě. Na sedací soupravě ve tvaru U jsou si všichni extrémně blízko, zároveň má ale každý svůj osobní prostor. Sedačky do „účka“ působí velmi luxusně, ne každý výrobce je ale v nabídce má. Velký výběr najdete třeba na stránkách sedackyphase.cz.

Rozkládací sedačky

Jsou praktické, s ohromným potenciálem a spousta lidí jimi řeší nedostatek místa v bytě – rozkládací sedačky často suplují klasické postele. Jenže pozor – i samotní výrobci upozorňují, že vyměnit natrvalo postel za rozkládací sedací soupravu, není úplně ideální. „Rozkládací sedačky doporučujeme spíše k příležitostnému spaní,“ dočtete se u spousty výrobců.

kreslo

Křeslo je alternativou do menších prostor. Případně může být součástí třeba sedacích souprav typu 3+2+1 Zdroj: PHASE sedačky

Sezení trochu jinak – křesla a lenošky

Levnější a prostorově méně náročnou alternativou celých sedacích souprav jsou křesla. A zapomeňte na nevkusné kousky z marketů – menší a specializovaní výrobci nabízejí designově vyvedené kousky, které budou ozdobou interiéru. Dalším možným doplňkem do obývacího pokoje může být lenoška. Je originální, vypadá stylově, zajímavě a pokud je ergonomicky řešená, člověk si na ní kvalitně odpočine.

Chcete vědět víc? Prohlédnout si další sedací soupravy? Přečíst si informace a případně se rovnou i zeptat na to, co vás zajímá? Podívejte se na stránky výrobce sedacích souprav – www.sedackyphase.cz

Přečtěte si i přínosný článek Nevíte, jak a kde vybrat kvalitní a originální sedačku? Poradíme vám!