Jste zde

Garážová vrata většina z nás vybírá jednou za život: Poradíte si s tím?

Zdroj: www.univers.cz
Zatímco takové zimní pneumatiky nebo auto kupujeme několikrát za život a tak nějak tušíme, na co si dát pozor, garáž, respektive garážová vrata vybíráme často jen jednou. Na co si dát pozor a nespálit se? Poradíme vám!

10. 3. 2018

Stěhujete se do vlastního, ale většinu věcí řešíte svépomocí? Pak se z vás dost možná stal „z donucení“ kutil a řemeslník. Teď ale zbývá poslední krok a u něj vám dosavadní znalosti nepomůžou. Musíte vybrat – a dobře vybrat – garážová vrata!

Pravidlo první – cena by neměla být na prvním místě!

Ne, nemusíte kupovat nejnovější výkřik techniky a designu za statisíce. Nicméně zvažte, zda není lepší investovat o trochu víc do garážových vrat od zavedené firmy s výbornými recenzemi než do vrat od někoho, na koho jsou ohlasy spíš rozporuplné. Byť nabízí mnohem lepší cenu.

Zdroj: www.univers.cz

Přemýšlet byste měli i nad kvalitou a především životností materiálů. Garážová vrata mají, při pravidelné péči a údržbě, vydržet i desítky let. A odolný materiál je jeden ze základních předpokladů jejich „dlouhověkosti“.

Když garážová vrata, tak jedině od odborníků z Univers Tech

28 let zkušeností, spolehlivost a kvalita. To jsou přídomky, které charakterizují společnost Univers Tech. Firma je jednou z největších, která se specializuje na garážová vrata. Praha, střední Čechy i další části České republiky – to jsou místa, kam za vámi její specialisté přijedou a pomohou vám i s montáží. Garážová vrata od Univers Tech jsou vždy na míru, kvalitně vyrobená z nejlepších materiálů. Díky roční produkci více než 1000 vrat je společnost jednou z největších v Česku.  

Sekční versus roletová? Nebo úplně jiná?

Typů garážových vrat, která si můžete pořídit, je téměř nepřeberné množství. Nicméně právě sekční garážová vrata nebo vrata roletová se dlouhodobě drží na špičce žebříčku popularity. A po právu. Oba typy jsou nenáročné jak na údržbu, tak především na prostor, a také patří k typům, skrze které utíká nejmenší množství tepla.  

Sekční garážová vrata – vyladěná do posledního detailu

Sekční vrata jsou tvořená takzvanými sendvičovými panely. Obvykle jde o dvě vrstvy plechu a polyuretanovou pěnu mezi nimi. Právě ta má za úkol tepelně izolovat. Plech pak bývá pozinkovaný, případně potažený laminovanou PVC folií – například v dekoru dřeva. Myslete na to, že i fólie by měla být kvalitní. Pokud nebude, riskujete její „vyšisování“ od sluníčka nebo změny její struktury vlivem vysokých, nebo naopak nízkých teplot.

Jaké typy sendvičových panelů zvolíte, je na vás. Na výběr ale máte spoustu designů (drážka, kazeta nebo třeba moderní hladký povrch) i barev. Výrobce Univers Tech má v nabídce 6 základních barev bez příplatku, další ale dokáže připravit na míru.

Sekční vrata jsou minimálně hlučná, díky mechanismu, který panely vysouvá pod strop, zabírají v garáži jen minimum místa, dlouhou dobu vydrží a jejich pořízení vám nezruinuje rodinnou pokladnu.

Zdroj: www.univers.cz

Roletová vrata – instalovaná jsou během chvilky

Přemýšlíte o nových garážových vratech, ale zuby nehty se bráníte velkým stavebním úpravám? Vsaďte na roletová vrata. Jednotlivé lamely se vyrolují do boxu, který je umístěný nad otvorem. Na rozdíl od sekčních vrat tak nezabírají ani místo u stropu – a vy ho můžete využít například pro zavěšení kol.

O jejich vysunutí se postará pružina, případně elektromotor. A oceníte je i v okamžiku, kdy dojde k poškození jedné, nebo více lamel (třeba při couvání). Jednotlivé lamely se totiž dají jednoduše vyměnit. Máte-li v garáži zároveň i dílnu stejně jako u sekčních vrat oceníte jejich schopnost izolovat teplo.