Jste zde

Nalaďte se na Valentýn: Poradíme, jak romanticky vyzdobit byt

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Den svatého Valentýna už je za dveřmi a je nejvyšší čas popřemýšlet nad tím, jak vyzdobit vlastní bydlení a navodit příjemnou a romantickou atmosféru, pokud se svátek zamilovaných chystáte alespoň decentně oslavit. Přinášíme vám notnou dávku inspirace!

6. 2. 2019

Jestli chcete oslavit den svatého Valentýna, jak se sluší a patří, nestačí jen přinést domů lahev kvalitního sektu a nějaké ty dobroty. K navození atmosféry nesmí chybět květiny a vůbec celková tematická výzdoba

Můžete se do ní pustit z gruntu a nazdobit všechny místnosti, omezit se ale klidně můžete jen na ložnici, obývací pokoj a předsíň. Zkrátka podle toho, co máte v úmyslu a jestli se chcete naladit hned u dveří, nebo až v srdci samotného bydlení.

Občas i zdánlivá maličkost místnost úplně promění. V tomto případě například zafungoval výrazný červený polštářek.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Také máte na výběr ze spousty možností dekorací. Pro ty, kteří nemají času nazbyt nebo z nějakého důvodu nechtějí sami něco vyrábět, se najde mnoho krásných věcí, které mohou k výzdobě pořídit již hotové. Stojíme si ale za tím, že speciálně v tento den je nanejvýš báječné vytvořit dekorace vlastnoručně a s láskou

Celá příprava nemusí být složitá a rozhodně vás nevyjde nijak draho, pokud se spolehnete na vlastní fantazii a ruce.

Ať žijí věnce!

Že vánoční nebo velikonoční, ještě tak halloweenský věnec na dveřích už nikoho příliš nedojme, protože se s ním tak nějak počítá? Možná. Ale na Valentýna to zřejmě nikdo nečeká, takže pokud chcete začít už u dveří, neváhejte a tvořte. 

Naším favoritem je koupený korpus ve tvaru srdce s okvětními lístky vyrobenými z barevného – růžového, červeného a bílého – papíru. K tomu můžete přidat stužku v odstínu některé z těchto barev a budete sami překvapeni, jak pěkný výsledek bude.

Vánočním věncem už nikoho nepřekvapíte. Co ale vytvořit věnec na dveře na valentýna?Zdroj: http://bit.ly/2kD7iK5

Den červené a růžové barvy

Nebudeme si nic nalhávat, s Valentýnem a láskou spojujeme jednoznačně růžovou a červenou barvu. Právě od toho se můžete při zdobení bydlení odrazit. Základem může být dominantní dekorace v podobě vázy s růžovými nebo rudými růžemi či tulipány, k dokonalosti můžete přidat i barevné ozdobné kamínky do vázy nebo gelové kuličky.

Mimochodem – kamínky či gelové kuličky hravě poslouží jako valentýnská dekorace i samostatně. Naplňte jimi skleněné nádobky nebo skleničky a nechte jejich jemnou krásu vyniknout na nějakém pěkném místě.

Tenhle boží efekt vytvoříte pomocí dvou různě velikých váz.Zdroj: http://bit.ly/2kDbj0R

Pokud máte z růžové barvy strach, protože se vám zdá příliš sladká, nebojte se zmírnit její působení kombinací s bílou barvou nebo dekorace tvořte i z přírodních materiálů, jako je třeba dřevo. Na druhou stranu můžete klidně výzdobu vést v jiných barvách, to už je jen na vás.

Zaexperimentujte se světlem a vůní

To, že k romantice a poklidnému večeru strávenému ve dvou neodmyslitelně patří svíčky, asi nemusíme zdůrazňovat. Tentokrát můžete pořídit právě ty červené a růžové, případně bílé, které později doma nazdobíte.

Náš tip: Decentní dekoraci získáte omotáním svíčky provázkem a připevněním (například lepidlem) barevného srdíčka vystřiženého z papíru. 

Na pomoc si ke svíčkám můžete vzít malou lampičku s tlumeným světlem. I tu můžete vkusně ozdobit, podobně jako svíčky.

Abyste sebe i partnera jemně a nenásilně naladili na patřičnou vlnu, využít můžete i poznatků aromaterapie a společně s aromalampou provonět byt tou správnou vůní.

I obyčejné svíčky, můžete valentýnsky vyladit. Jen pozor na hořlavé materiály!Zdroj: http://bit.ly/2ljrZcU

Chcete-li jen navodit hřejivou atmosféru, vyberte si třeba éterický olej s vůní cedrového dřeva nebo pomeranče, pokud toužíte vnést do vzduchu trochu erotična, spolehněte se na vůni santalového dřeva, růže či skořice. 

Nazdobte slavnostní tabuli

Jestli má být nedílnou součástí vaší malé soukromé oslavy i večeře, zaměřte se také na ozdobu kuchyně nebo alespoň stolu a jeho nejbližšího okolí. Ubrus můžete zvolit klasický bílý, na stůl dát květiny a prostřít s červenými nebo růžovými ubrousky, nebo můžete pořídit přímo ubrus s valentýnským motivem. Není to však nutné, stačí, když bude kolem vás čisto a krásně, takže se budete cítit dobře a slavnostně.

Stůl nemusíte zdobit příliš složitě. Efektní je i obyčejná stužka, kterou stáhnete příbory k sobě.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Jestli máte nad jídelním stolem lustr, využijte ho jako perfektní základ dekorace. Na něj totiž můžete naaranžovat mašle, srdíčka a jiné symboly, zkrátka ozvláštnit místo, kde se společně ve slavnostní den najíte. To samé o zdobení samozřejmě platí i o lustru v obývacím pokoji nebo ložnici.

Vytvořte papírový řetěz

Vyráběli jste jako malí papírové řetězy z barevného papíru na vánoční stromeček? Vraťte se do dětských let a ozdobte kousek domova podobným! Abyste dosáhli správného efektu, použijte papír bílé, růžové a červené barvy (nebo jiných vybraných barev, aby řetěz ladil se zbytkem výzdoby) a jeho ustřižené proužky lepte tak, aby z každého vzniklo srdce (ne kroužek, jak jste byli zvyklí). Jednotlivá srdíčka můžete buď klasicky proplétat, nebo je k sobě lehce přilepit.

Jednoduché, ale efektní. Vytvořte papírový srdíčkový řetěz!Zdroj: http://bit.ly/2kn8fHS

Připravte své bydlení na svátek zamilovaných

Pokud si rádi 14. února s drahou polovičkou dopřejete pár chvilek, které budete mít jen sami pro sebe, navoďte ve svém bytě příjemnou a romantickou atmosféru, díky níž si oba společné momenty báječně užijete. Fantazii se meze nekladou, pusťte se do toho!