Jste zde

Dokáže realitní makléř prodat nemovitost výhodněji než samoprodejce?

dům na prodej Zdroj: depositphotos.com
Velká část majitelů nemovitosti se rozhodne ji prodat vlastními silami, a ušetřit tak na provizi za makléře. Většinou ani netuší, že dobrý realitní makléř prodá nemovitost rychleji, bezpečněji a za vyšší cenu. Proč tomu tak je? Co makléř dokáže a vy ne?

25. 9. 2020

Nastaví správnou cenu

Zkušený makléř zná dobře trh. Zná ceny v dané lokalitě, cílovou skupinu, ví, co nemovitosti na ceně přidává a co naopak ubírá. Má k dispozici cenové mapy a data z katastru nemovitostí. Nastavení správné prodejní ceny je pro úspěšný prodej klíčové. Nastavíte-li cenu špatně, přijdete o spoustu peněz, nebo nemovitost vůbec neprodáte.

Je zkušený marketér

Dobrý makléř má zkušenosti s marketingem a ví, jak a kde inzerovat. Dokáže udělat homestaging, fotky nafotí s profesionálním fotografem, napíše zajímavý inzerát, který inzeruje na správných místech. A hlavně: Spolupracuje s odborníky, kteří dobře umí svou práci (specialista na homestaging, fotograf, kameraman, copywriter, programátor, online marketér, hypotéční poradce, právník atp.).

depositphotos_36212971_l-2015_optimized.jpg

dobrý makléř
Zdroj: 
www.depositphotos.com
Dobrý makléř něco stojí. Zároveň ale díky němu nemovitost obvykle prodáte za vyšší cenu a rychleji.

Umí výborně vyjednávat

Zkušený makléř zná triky obchodníků a nenechá se zatlačit do nevýhodných nabídek. Opravdu dobrý makléř vás nenechá prodat pod cenou. Dokáže odhadnout, kdy kývnout na případnou slevu a kdy počkat na dalšího zájemce. Vyjednávání je při prodeji klíčové, nesprávným vyjednáváním můžete přijít o statisíce korun.

Administrativu má v malíčku

Profesionální makléř byt nejen prodá, ale dokáže zajistit i veškerou komunikaci s právníkem, kupujícím, bankou, katastrálním i finančním úřadem. Připraví i veškeré podklady. A i když to může vypadat jednoduše, ne vždy je to tak snadné. Zkušený realitní makléř ví, kde mohou vzniknout problémy a dokáže jim předcházet, či je vyřešit.

depositphotos_11205300_l-2015_optimized.jpg

realitní kancelář
Zdroj: 
www.depositphotos.com
Dobře nemovitost nafotit, správně ji inzerovat a vyjednat dobrou cenu. To je jen několik z mnoha aktivit, které makléř zajistí.

Ani právo mu není cizí

Také po právní stránce přesně ví, co všechno a jak je třeba zařídit. Spolupracuje s právníky, kteří dokážou sestavit dobrou kupní smlouvu a pomůže vám s celým procesem po prodeji (přepis nemovitosti, zaplacení daní, přepis energií atd.). Díky svým zkušenostem dokáže snížit riziko budoucích sporů s kupujícím na minimum.

Hlavní přidanou hodnotou realitního makléře jsou jeho zkušenosti, které sbíral mnoho let. Ale ne každý makléř je opravdu zkušený a dobrý. Proto makléře vždy pečlivě vybírejte, nejlépe na základě referencí a doporučení.