Jste zde

Dobře se vyspíte jen na kvalitní matraci. Existují dokonce i matrace z latexu!

Zdroj: www.resourcefulus.com

Spánek je jedna z nejdůležitějších činností a rozhodně bychom ho neměli šidit. Základem je kvalitní postel s kvalitní matrací. Jen pozor, že každému vyhovuje jiná!

8. 7. 2012

Byt bez postele není stoprocentním domovem. Bez kvalitního lůžka se do růžova nevyspíte a stoprocentně nezregenerujete.  Postel je samozřejmě naprostým základem, nicméně kvalitní spánek nepřijde ani bez kvalitní matrace, polštáře a přikrývky. A my se dnes podíváme právě na základní druhy a typy matrací.

Předně - Na trhu je mnoho druhů matrací a každá má svá pro a proti. Výběr správné matrace proto není jednoduchý a neměli byste ho odbýt během několika minut, spát na ní totiž budete několik dalších let.

Tvrdší latexové matrace

Latexové matrace jsou poněkud tvrdší a těžší. Tvrdší matrace nemusí vyhovovat každému. Mají ale tu přednost, že se lépe přizpůsobují proporcím lidského těla a nemají tendenci se podélně prohýbat. Na latexové matraci se dobře vyspíte, pokud máte lamelové rošty, ty jsou pro ně nejvhodnější.

matrace2

Každá matrace je jiná a každá vyhovuje někomu jinému. Latexové jsou tvrdší, pěnové zase nevyhovují těm, kteří mají problémy se zády. Zdroj: www.rsmchiro.com

Klasické pěnové matrace

Matrace z pěny podobné molitanu jsou měkčí a na první pocit poskytují větší a pohodlnější komfort. Nicméně pro ty, kteří mají problémy se zády, se úplně nehodí. Pro ty ostatní jsou ale pěnové matrace vhodné – ty kvalitní a dobře zpracované poskytují velice příjemný komfort.

Speciální dětské matrace

Matrace pro děti, to je samostatná kapitola zdravého spaní. Dětské matrace jsou vyrobeny tak, aby byl zajištěn zdravý vývoj dětí a nedeformoval páteř. Na dětských matracích se každý neposeda dobře vyspí. Nezapomeňte ale na to , že i dětské matrace, stejně jako všechny ostatní, je nutné jednou za čas otáčet, aby se vyrovnaly paměťové tvary. Otáčejte je tak, že nejen otočíte spodní část na vrch, ale zároveň i část pro hlavu s částí, kde obvykle míváte nohy.