Jste zde

„Dneska spíš na gauči, opilče!“ Chytrá zeď za vás může říct kdekoliv cokoliv

Zdroj: chytrazed.cz

Dětský pokoj rozvíjející kreativitu, místo pro vzkazy manželovi nebo originální a lehce přepisovatelný nákupní seznam - to všechno mohou být výsledky natření zdí barvou, na niž se dá psát. Pojďme se inspirovat, kam všude ji lidé nanášejí.

2. 6. 2014

Není to sice úplně obvyklé slovní spojení, ale když přece jenom někomu řeknete, že je chytrý jako zeď, už to nemusí chápat jako nadávku. Chytré nátěry mají určitě něco do sebe, může s nimi být velká zábava a pomohou třeba i s tvůrčím myšlením a kreativitou, jak stojí v nedávno zveřejněném článku Zeď jako tabule nebo malířské plátno: Pořiďte si unikátní chytrý nátěr! Ale kam se vlastně tento netradiční nátěr hodí?

Chytrá zeď pro dětské pokoje a školy: Kdo si kreslí, nezlobí

Dětské pokoje se přímo nabízí. Mládí si rádo hraje a kreslí, obvykle ale naráží na hranice papíru. Pokud svou tvorbu mohou více rozvinout, pomáhá to podle psychologů zlepšit tvůrčí myšlení. Chytrá zeď nad psacím stolem jako nástěnka nebo v herním koutku jako obří plátno tak může v lecčem pomoci a rozhodně dítě zabaví.

 chytra-zed-detsky-pokoj

 

Maminky si mohou zákaz "po zdech se nekreslí!" škrtnout ze svého okřikovacího repertoáru. Zdroj: chytrazed.cz

Ale i odrostlejším ratolestem se může takový nátěr hodit. Třeba ve škole. Dá se totiž aplikovat i na stoly. Žáci tak mohou psát nebo rýsovat přímo na lavici. Pokud patříte do pedagogického sboru, tak nyní přeskočte na další odstavec, protože na chytrý nátěr na školní lavici se také dají psát (pssssssst!) taháky. Mimochodem, nátěr lze klidně nanést i na mapy, takže i zeměpis se dá zpestřit psaním do map.

 chytra-zed-skoly

 

"Omlouvám se, paní profesorko, včera večer jsem zapomněl sešit v restauraci." "Nevadí, Nováku, piš na stůl." Zdroj: chytrazed.cz

Obývací pokoje: Nepostřehla návštěva nenápadné vyzvání k odchodu? Dejte jí šach mat!

Také obývák se dá vybavit touhle vychytávkou pro moderní bydlení. Třeba na konferenční stolek, který může sloužit k různým hrám. Takové řešení známe z nábytkářských řetězců ve formě samolepky. Chytrý nátěr ale umožňuje si nakreslit jakékoliv hrací pole, zvětšit ho, úplně ho smazat a zase nakreslit něco úplně jiného, třeba šachovnici či políčka pro "Člověče, nezlob se!"

chytra-zed-barva-na-stul

Takové "člověče, nezlob se!" na stole pokrytém popisovatelnou barvou má jedno úskalí: Kromě figurek soupeře vám cestu do domečku komplikují i zaschlé zbytky od oběda. Zdroj: chytrazed.cz

Chytrá zeď do kanceláře nebo pracovny: Šetřeme naše lesy!

To na pracovním místě bychom si hrát neměli, zato se šikne nějaké místo na zaznamenávání úkolů, schůzek, či pro jednoduché výpočty. V dnešní době, kdy se obrovské oblibě těší malé byty, může zeď na psaní nahradit stohy kancelářského papíru. Vždyť nyní slaví velký úspěch malinkaté skříňové pracovny, které se vysouvají z vestavěného úložného prostoru. Každý centimetr ušetřeného místa v minipracovně hraje velkou roli.

Mimochodem, papír ušetříte i při objednávání. Lze to učinit online v e-shopu smartwallpaint.cz.

chytra-zed-pracovny

Není nad to moci smazat všechno, co šéf napíše. Zdroj: chytrazed.cz

Ložnice: Dělá vám problémy jí to říct? Tak to napište!

Od něčeho tak přízemního a otravného jako kancelář a práce se dostáváme k něčemu daleko romantičtějšímu pohodlnějšímu, a sice do postele. I v ložnici totiž chytré stěny najdou své uplatnění. Není nad to se probudit a vedle sebe si každý den přečíst nový romantický vzkaz.

chytra-zed-loznice

Nátěr může mít spoustu rozličných barev. Zdroj: chytrazed.cz

Kuchyně a restaurace: Nákupní seznam na zdi

Tohle určitě znáte: dvě chapadla používáte na obsluhu dvou hrnců a pánve na sporáku, mezitím jimi otíráte pracovní plochu a kořeníte, když tu najednou dojde sůl. Nevadí, pro tentokrát stačí, ale je třeba ji napsat na nákupní seznam. Další volná chapadla nemáte, protože jste člověk, tak si řeknete osudovou větu: "Napíšu to potom." Víte, jak tohle obvykle dopadá. Speciální nátěr  na stěně kuchyně zaručí, že budete mít kdykoliv možnost rychle a jednoduše načmárat poznámku na zeď a narozdíl od psaní na papír nebudou na závadu ani mokré ruce.

Chytrá barva vyhrála! Nátěr Smart Wall Paint – základ služby Chytrá zeď, se nově může pyšnit titulem produkt roku v oblasti facility management v Evropských cenách produktů pro kanceláře (EOPA). Už loni se přitom barva stala vítězem v kategorii inovace.

A nakonec toalety…

Přiznáváme, nenapadá nás využití popisovatelného nátěru na WC. Hlavně proto, že náš pohyb je v této místnosti značně omezen do značné míry fixovanou polohou při využívání toalet. I když… Po internetových diskusích kolují zvěsti, že jistá škola v USA už měla dost, jak jí "umělci" z řad žáků fixami zaneřáďují stěny záchodků. Proto vybavila tyto místnosti chytrými zdmi. V případě potřeby pak šlo výtvory snadno smazat. Že by inspirace pro české školství?