Jste zde

Digestoř jako důležitá součást každé kuchyně

digestoř v kuchyni Zdroj: Brizmaker / Shutterstock.com
Digestoř je jedna z nejdůležitějších součástí kuchyně. Kvalitní digestoř vás totiž zbaví všech nechtěných výparů při vaření a zároveň snižuje vlhkost v kuchyni. Právě vlhkost totiž může za tvorbu nebezpečných plísní.

1. 1. 2021

Nejčastější typy digestoří

Digestoří existuje mnoho typů, z nichž můžete vybrat, která digestoř je nejvhodnější pro váš typ bydlení:

  1. Komínová – vhodná pro instalaci do kuchyně, která má možnost odtahu vzduchu právě do komínu nebo třeba do stoupaček.
  2. Ostrůvková – je hodně podobná komínové digestoři, jen není z jedné strany upevněna ke zdi, ale volně visí nad kuchyňským ostrůvkem a odtah vede přímo do stropu. Je vhodná do velkých kuchyní.
  3. Vestavná – tato digestoř prakticky není ani vidět, jelikož je zabudovaná do horní skříňky nad varnou deskou. Je vhodná do kuchyní, kde se nevaří pravidelně každý den, jelikož má menší sací plochu. Zároveň se hodí také do malých kuchyní.
  4. Výsuvná – je ještě více nenápadná než vestavná digestoř. Z výsuvné digestoře je vidět prakticky jenom úzká čelní lišta. Zbytek digestoře je zcela ukryt v horní skříňce.

Zůstaňte v pohodlí

Je jasné, že při vaření je ve vaší kuchyni velké množství tepla. A to není zrovna nejlepší prostředí pro fungování rodiny. Teplo se mění na vlhkost, která se usazuje na zdech, což způsobuje také tvorbu velice nebezpečných plísní. Digestoř přináší lepší prostor pro vaření.

Snadnější čištění

Jak je známo, výpary z mastnoty a tuku dokážou vytvořit nepříjemný lepkavý povrch na kuchyňských a domácích spotřebičích a zařízení v okolí sporáku. Digestoř zabraňuje hromadění této mastnoty, takže vám také zkrátí dobu čištění kuchyně. Odvětrávání také eliminuje šíření bakterií z tohoto masného povrchu.