Jste zde

Dětský domeček se může stát ozdobou vaší zahrady

dřevěný domeček pro děti Zdroj: Bigstockphoto
Hledáte dekoraci, která by vypadala na vaší zahradě velmi vkusně a zároveň by potěšila i svou praktičností? Jestliže máte děti nebo vnoučata zkuste se poohlédnout po dřevěném dětském domečku.

12. 9. 2021

Jejich zpracování je dnes velmi povedené, a ještě tím uděláte radost nejen těm nejmenším dětem.

Jaký dřevěný dětský domeček vybrat?

Dřevěné dětské domečky jsou skvělou volbou pro každou zahradu, protože jsou stabilní a mají skvělou odolnost vůči různým povětrnostním podmínkám. Oproti plastovým pak mnohem lépe vypadají, což oceníte i vy, a nejen vaše děti.

Čistě domeček nebo i hřiště?

Při výběru domečku je předem nutné se zamyslet, zda chcete, aby dětský domeček sloužil i jako dětské hřiště. Pak byste totiž mohli vybírat dětské domečky se skluzavkou nebo houpačkami. Tyto domečky potěší především děti předškolního věku a stávají se i výzvou k vyšší aktivitě, která je dnes v době mobilů a tabletů tak potřebná.

Velký nebo malý?

Obecně se doporučuje při nákupu dřevěného domečku, abyste pořídili rovnou větší model. Dřevěné domečky mají totiž poměrně vysokou pořizovací cenu oproti domečkům plastovým a jeho výměna by tak byla finančně příliš náročná. Je tedy dobré počítat s tím, že vaše děti rychle porostou a některé domečky by jim mohly být za chvilku malé. Pobyt ve stísněném prostředí pak není příliš příjemný.

Zvažte jeho umístění na zahradě

Na druhou stranu, ne každý může mít na zahradě domeček, který má půdorys několika metrů na délku i šířku. Předem tak zvažte, kam dětský domeček umístíte a zda jej budete chtít na zimu skladovat v interiéru, nebo jej necháte venku. Ačkoli jsou tyto domečky koncipovány jako stavebnice i jednotlivé díly mají poměrně velké rozměry a s tím je nutné také počítat.

Kromě toho by měl být dětský domeček umístěn tak, aby nebyl celý den na slunci a zároveň, aby nebyl poblíž hlavně starých stromů, kde by hrozil pád větví. Zároveň byste měli mít z domu nebo terasy výhled přímo na domeček, abyste na děti mohli dohlížet.

Pravidelná péče

I přes všechny své výhody má dřevěný domeček kromě vyšší pořizovací ceny i nevýhodu nutnosti pravidelné péče o dřevo. Tak jako u jiných dřevěných staveb i dětský domeček je potřeba pravidelně udržovat. Samozřejmě, že vám s tím mohou pomoci i děti, které bude jistě péče o domeček bavit. Navíc se i naučí nějaké další zodpovědnosti.