Jste zde

Co nás ochrání v extrémním počasí? Účelové stínění oken na léto i zimu

Zdroj: www.unoal.cz

Stínění oken naprostá většina z nás řeší pořízením vnitřních žaluzií, závěsů nebo například rolet. Venkovní stínicí prvky ale zvažuje málokdo. Je to přitom škoda, protože mají velký přínos, pokud jde o účelové použití.

9. 8. 2013

Léto a zima jsou dvě nejextrémnější roční období a v každém nás trápí trochu odlišný problém. V létě se teploty šplhají mnohdy k neúnosným hodnotám, slunce paří do bytu nebo domu, kde vzniká nepříjemné horko, proto se snažíme větrat, čímž si zase do domu pouštíme nevítaný hmyz.

Zima je spojená s mrazivým počasím, kdy se snažíme naopak vytopit příbytky na příjemnou teplotu, což je spojeno s nemalými výdaji. Pokud pak dům teplo nechtěně propouští ven, topíme částečně zbůhdarma.

Všechny tyto problémy mohou odpadnout nebo se částečně odbourat použitím venkovní stínicích systémů.

venkovni-rolety-1

Bezpečnostní rolety nejen chrání, ale mohou v pokoji nádherně vypadat. Zdroj: www.unoal.cz

Bezpečnostní neznamená jen pro bezpečí

Velkým přínosem mohou být venkovní bezpečnostní rolety. Pokud namítnete, že bezpečí a ochrana majetku proti zlodějům vás netrápí, můžete využít ostatní kvality bezpečnostních rolet. Jejich ochranná funkce pak bude vítaným bonusem. Montují se zvenčí na okna a jsou z kovového materiálu. Velice ztěžují jakýkoli nechtěný vstup do domu.

Proč si vlastně pořídit, či nepořídit venkovní rolety? Pomoci může tento článek na Novinkách: Předokenní rolety zvýší úspory za energie i bezpečí domu.

venkovni-rolety-2

Moderní řešení v obraně proti hmyzu představují integrované sítě zabudované v roletové schránce. Nejsou závislé na pohybu rolety. Zdroj: www.unoal.cz

Kromě toho jsou ale také dokonalým stíněním hlavně před letním sluncem, přičemž ovšem umožňují intenzivní větrání. Díky tomu můžete doma zachovávat i v parných dnech příjemné klima. V zimě fungují bezpečnostní rolety také jako ochrana proti úniku tepla okny a navíc eliminují hluk, který jde do domu z ulice.

K vybavení některých typů venkovních rolet patří také vestavné sítě proti hmyzu, takže k podobným funkcím, které lze využít u bezpečnostních rolet můžete přidat ještě ochranu proti hmyzu. Sítě pak v pohybu nezávisí na roletách. Už není potřeba do oken montovat nepříliš estetické ani praktické rámy potažené sítěmi. Zvenčí lze na okna montovat také venkovní žaluzie, které mají rovněž podobné vlastnosti, zejména co se dokonalého stínění a možností větrání týče.