Jste zde

Čeká nás nejteplejší léto v historii. Připravte na něj sebe i své bydlení!

Zdroj: maxilux.cz
Podle meteorologů má být letošní léto tím nejteplejším v historii lidstva. Jste na něj, respektive váš dům, připravení? Poradíme vám, jak se nejúčinněji bránit štiplavým slunečním paprskům.

5. 4. 2016

Dům, který není chráněný stínem, se může díky slunečnímu žáru rozpálit tak, že v něm nelze pobývat. Proto je důležité zvolit vhodné stínění oken. K tomu dobře poslouží exteriérové nebo interiérové rolety.

A jak na větrání? Vnitřní prostory větrejte pouze ráno a večer, případně přes noc, kdy klesá teplota venkovního vzduchu. Pozor na větrání ventilátory, při nadměrném ochlazování rozpálené a rozehřáté pokožky může dojít k jejímu prochladnutí.

Podle klimatologů nás čeká nejteplejší léto v historii lidstva. Jste na něj připravení?Zdroj: markyzy.cz

Za kouskem stínu… nemusíte světa kraj!

Abyste mohli trávit co nejvíce času na čerstvém vzduchu, zajistěte si příjemné klima venku na zahradě, terase, balkonu nebo lodžii. Jedinou skutečně účinnou metodou, jak ochladit venkovní prostory je jejich zastínění. Markýza dokáže snížit množství slunečních paprsků až o devadesát procent. Proto je ideálním pomocníkem v boji s vysokými letními teplotami.

Menší markýzy, takzvané kazetové markýzy extra malé lze ovládat ručně klikou, pro větší markýzy, mezi které patří i extra velká markýza, se lépe hodí ovládání elektromotorem s možností dálkového ovládání.

"Chytré" markýzy jsou vybavené větrnými i slunečními čidly - takže se například samy zatáhnou, když začne silně foukat.Zdroj: markyzy.cz

Markýzy lze také doplnit větrným, či slunečním čidlem. Markýza se sama zasune za silného větru nebo naopak vysune při slunečném počasí) a také topením a osvětlením. Díky tomu můžete strávit s přáteli nebo rodinou pod markýzou i chladnější večery.

Bezplatnou radu Vám poskytnou odborníci z firmy Maxilux . Přijďte se podívat do ukázkové prodejny v Praze 1 na adrese Klimentská 46, kde si můžete prohlédnout i osahat různé druhy kvalitního stínění.

Večerní posezení s přáteli? Pod markýzou dostane úplně jiný rozměr!Zdroj: markyzy.cz