Jste zde

Abeceda mopů: Víte, kterým vám půjde úklid nejlépe?

vytírání podlahy mopem Zdroj: www.bigstockphoto.com
Ulehčete si vytírání podlahy a pořiďte si domů úklidový mop! Užitečného pomocníka, se kterým se nenadřete a ulevíte vašim bolavým zádům.

2. 9. 2020

Vytírání podlahy rozhodně nepatří mezi oblíbené činnosti. Spolu s mytím oken, luxováním, umýváním nádobí a žehlením patří mezi pětici nejméně oblíbených domácích prací, které děláme s odporem. Vytírání podlahy nás stojí čas i energii a je příčinou bolavých zad! 

bigstock-a-mop-washing-a-wooden-floor-i-366041329.jpg

plochý mop na podlahu
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Plochý, třásňový, rotační a rozprašovací mop jsou čtyři nejoblíbenější typů mopů, které výrazně ulehčí vytírání podlahy. 

Pojďte to s námi změnit a pořiďte si domů úklidový mop, který vám vytírání podlahy výrazně ulehčí, uleví vašim bolavým zádům a oproti klasickému vytírání hadrem si nemusíte namáčet ruce ve špinavé vodě. Poradíme vám, jaký typ úklidové mopu zvolit a prozradíme vám, na co se při koupi mopu zaměřit. 

bigstock-man-cleaning-office-mopping-f-379081969.jpg

parní mop
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
Pro citlivé jedince jsou nejlepší parní mopy, které dokážou zničit veškeré bakterií a při úklidu si vystačí pouze s čistou vodou bez chemických prostředků. 

Nabídka moderních mopů je opravdu široká! Problém ovšem může být se v této široké nabídce vyznat. Na trhu seženete nepřeberné množství klasických úklidových mopů i mopy robotické, které vytřou za vás. Stačí je pouze zapnout a sledovat, jak si sám poradí s rohy, zákoutími i špatně dostupným prostorem pod vaší postelí.

Plochý mop ušetří spoustu času

Plochý mop je nejoblíbenější typ mopu. Jeho větší stírací plocha umožňuje najednou setřít větší část podlahy a pohyblivý kloub umožní důkladně vytřít podlahu pod postelí, konferenčním stolkem i pod skříněmi. Se zákoutími a úzkými místy si však neporadí! Výhodou je také fakt, že u většiny plochých mopů lze jednoduše vyměnit špinavý návlek za čistý

bigstock-top-view-of-person-hands-in-ha-364043320.jpg

ždímací mop
Zdroj: 
www.bigstockphoto.com
U podlah, které jsou velmi citlivé na vlhkost, zvažte koupi úklidového setu s pohodlným a efektivním ždímacím mechanismem. 

S mopem můžete vytírat PVC, vinylové podlahy, lino i podlahy, které jsou velmi citlivé na vlhko jako je například laminát nebo dřevo. 

Třásňový mop vytře i velmi špatně dostupná místa a hravě zvládne schody

Třásňový mop je vhodný pomocník zejména při vytírání členitější místnosti s velkým množstvím rohů a zákoutí. Dostane se prakticky kamkoliv! Vytírání vám však zabere podstatně více času, protože mop naráz nesetře velkou plochu podlahy. 

Mop se hodí k vytírání všech povrchů. Nejlépe a nejsnáze si však poradí s dlažbou, protože textilní třásně si hravě poradí i s nečistotami mezi jednotlivými spárami. 

Rotační mop se hodí pro extra citlivé povrchy

Rotační mop můžete zakoupit plochý i třásňový. Oproti klasickým mopů má však tu výhodu, že hlavice je umístěna na otočném kloubu, který umožňuje důkladné a pohodlné vyždímání. 

Rotační mop v sobě skloubí výhody třásňového nebo plochého mopu s možností důkladného vyždímání. 

Skladný a vždy připraven

Rozprašovací typ mopu oceníte zejména při rychlém úklidu, kdy není potřeba tahat kýbl plný vody. Voda je ukryta v integrované nádržce. 

Výběr mopu nestačí! 

Při výběru mopu věnujte pozornost i materiálu, ze kterého jsou vyrobeny návleky na plochý mop nebo třásně u třásňového typu. Výběr materiálu přizpůsobte zejména typu podlahy, míry jejího znečištění a možnosti návlek opakovaně vyprat na vyšší teplotu, která zničí veškeré bakterie a viry. 

Návleky z bavlny, které lze vyvařit, lze použít na velmi znečištěné a odolnější typy podlah. Šetrnější návleky z mikrovlákna lze použít na všechny typy podlah, ale jejich obrovskou nevýhodou je fakt, že návleky nelze vyprat na vysokou teplotu. 

Při koupi mopu myslete i na svá záda! Mop kupujte s teleskopickou tyčí, kterou můžete nastavit podle své výšky.