Jste zde

Zvyšte hodnotu budovy pomocí zateplení

zateplení budovy Zdroj: ivps.cz
Zateplení budovy má opravdu mnoho výhod, které už jsou dávno známé, jde například o snížení tepelných ztrát, prodloužení životnosti nemovitosti a mnoho dalších.

6. 5. 2021

Však velmi důležitou výhodou, která nás v prvním momentu nenapadne a je rozhodně třeba zmínit - zvýšení hodnoty celé budovy. Mnoho z nás si neuvědomuje, že bydlení v bytě, který je zateplený dává uživateli bytu pohodlnější bydlení a úsporu peněz za náklady na vytápění. Pro shrnutí… Člověk je ochoten zaplatit vyšší nájem za byt, který je v zatepleném panelovém domě než v tom nezatepleném. Důvodů pohodlnějšího bydlení v zateplené nemovitosti je více. V tomto článku vám je podrobně popíšeme.  

Pohodlnější bydlení v zateplené nemovitosti

Pokud je nemovitost celkově zateplená předchází se velkému množství problémů, které díky vlivům počasí vznikají. První výhodou zateplení, které je rozhodně třeba zmínit je viditelné snížení nákladů za spotřebu energie při vytápění. Mezi další výhody patří prodloužení životnosti celé budovy, zamezení tvoření plísní v bytových prostorách, vylepšení vzhledu celé budovy, snížení protihlukových vlastností budovy, zamezení změnám teploty uvnitř bytu, ochrana budovy, která je vystavená povětrnostním vlivům a mnoho dalších.

Všechny tyto výhody poskytují uživatelům bytu pohodlnější a komfortnější bydlení a z toho vyplývá, že jsou ochotni platit více peněz za pronájem než v nezatepleném bytě. Špatné podmínky pro bydlení v nezateplené budově může lidem způsobit i různé zdravotní problémy. Mezi tyto problémy patří například opakované nachlazení, díky nestálé teplotě a to převážně v zimních měsících, dýchání nebezpečných látek, které produkují plísně nebo psychická nespokojenost s bydlením, která ovlivňuje náladu a energii člověka. Pokud se například mění teplota v noci, může to pravidelně narušovat váš spánek, který je pro fungování lidského organismu velmi důležitý. V případě, že spánek není kvalitní, můžete se cítit stále unavení, bez nálady a bez jakéhokoli nadšení. 

Proč zateplit nemovitost?

Zateplení nemovitosti můžete tedy vnímat jako vhodnou investici, která se vám každopádně vrátí. Nezapomínejte však ani na zateplení střechy či podkroví. I přes střechu uniká velké množství tepla a dostává se do budovy vlhkost, která nám rozhodně životnost budovy neprodlouží.

Jakým způsobem se peníze za zateplení vrátí? 

Peníze za investici se vám vrátí nejen na energiích, ale také na celkové hodnotě budovy a to pro případ, že budete v budoucnu přemýšlet o prodeji své nemovitosti. Na zateplení nemovitosti pro bytové domy je k dispozici dotace, která se při tomto velkém výdaji rozhodně hodí.