Jste zde

Zprávy z Paříže: Zuzka Schubertová na veletrhu Maison & Objet

Zdroj: Zuzana Schubertová

Každý fanda bytového designu tento veletrh zná. Maison & Objet. Zuzka Schubertová se ho účastní pravidelně. Z toho posledního přináší pár postřehů.

26. 1. 2012

Již tradičně a opět velkolepě nás přivítala kolébka Francie u příležitosti světového veletrhu interiéru a designu. Maison & Objet. Toto spojení dvou slov zná snad každý, kdo se v designu interiérů jen trochu pohybuje a také každý se na toto show velice těší.

maison2

Vystavovatelé upozorňovali na svůj výrobek opakováním stejné barvy nebo více kusů. Dobře to funguje i doma například s vázičkami. Zkuste umístit 2-3 stejné vázičky, jen s jinými velikostmi k sobě a výsledek bude super. Zdroj: Zuzana Schubertová

Záměrně píši show, protože přehlídka stánků je opravdu luxusní a finančně velmi náročná. Vystavovatelé se na tento veletrh připravují po celý rok, tím spíše, když se koná dokonce dvakrát ročně. V lednu a na podzim.

Mekka designu

Pokud si v Čechách připadáte, že je interiérový design teprve ve svých počátcích, při pohledu na davy lidí z celého světa, kteří trpělivě každé ráno po dobu pěti dnů čekají na otevření veletrhu, rázem nabudete dojmu, že svět nežije ničím jiným. Je to obrovská atmosféra a energie, kterou si tu lidé vzájemně předávají, a letos tomu nebylo jinak.

Veletrh byl rozdělen na 8 částí podle témat – ta byla věnována například doplňkům, nábytku nebo textilu. Dělení bylo ale možné i podle jednotlivých stylů - například asijského, country stylu a tak dále. V jednu chvíli jste se tedy mohli nechat vtáhnout do atmosféry asijského světa, zatímco ve vedlejším stánku na Vás dýchla nostalgie provensálského stylu.

maison3

Ukázka asijského stylu, který zde byl zastoupen v mnoha podobách. Na fotce vidíte typický porcelán. Zdroj: Zuzana Schubertová

Jeden den na prohlídku nestačí

Jeden den na tento veletrh určitě nestačí! Proto pokud se chystáte na podzimní Maison & Objet, doporučuji Vám jet na celý víkend. Navíc, pokud vyčkáte do úplného konce veletrhu, můžete si nějaký zajímavý kousek odnést s sebou domů, a to za výhodnou cenu. V průběhu celého veletrhu zde totiž není možné nakupovat, až na výjimky, jako jsou knihy a časopisy ze světa designu.

Letošní Maison & Objet byl plný svěžích nápadů, mladých návrhářů, kteří jsou vždy o krok napřed a nepostrádají humor. Jejich práce byly příjemným zpestřením veletrhu v podobě speciálních stánků, kde bylo možné i fotografovat. Ostatní focení stánků bylo poměrně přísně hlídáno, neboť každý si ten svůj design velmi pečlivě střežil.

maison4

Pracovna může mít i velmi originální design. S tímto stolečkem určitě ve Vašem bytě neprohloupíte. Je malý a přesto bude působit velmi nadčasově. Zdroj: Zuzana Schubertová

Veletrh byl ale na druhé straně také luxusní i konzervativní zase pro ty z nás, kteří hledají klasiku.Takže si tu každý našel „to své“. A že toho nebylo málo.

Merci, Maison & Objet! :)