Jste zde

Zima se blíží: Jak správně seřídit plastová okna?

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Kvalitní plastová okna přinesou do vaší domácnosti nejen komfort, ale i významnou úsporu nákladů za energie. Plastová okna mají totiž vynikající izolační vlastnosti a spolehlivě zamezují úniku tepla, snižují hluk a šíření prachu.

20. 9. 2017

Když si navíc zvolíte okna s kvalitními profily a vsadíte na spolehlivé kování, vydrží vám okna z plastu, a to téměř bez údržby, po dlouhá léta jako nová. Je samozřejmě dobré jim čas od času věnovat trochu péče. Postačí jednou do roka vše zkontrolovat a promazat olejem kování.

Sesedání oken není závada

I u kvalitních plastových oken se může projevit „sesedání". Okno začne mírně drhnout, nejčastěji ve spodní části. Na rámu se také objeví šmouhy či odřeniny. Sesedání ale není žádná tragédie, protože konstrukce plastových oken umožňuje okna poměrně snadno seřídit imbusovým klíčem. Chce to ale trochu trpělivosti a zkušeností. 

Okno je ideální seřizovat v otevřené poloze. Imbusový šroub najdete na spodním pantu. Imbusovým klíčem postačí opatrně otočit vždy jen o pár stupňů. Pokud však chcete mít jistotu, že servis oken dopadne na jedničku, je nejlepším řešením obrátit se na odborný servis. Když se zamyslíte, možná zjistíte, že vaše okna jsou ještě v záruce. Ta bývá obvykle standardně 5 let.

Sesedání oken je běžná věc. Stačí je nechat jednou za čas seřídit.Zdroj: www.oknoplastik.cz

Na plastová okna můžete získat záruku 40 let 

Na českém trhu jsou ale také firmy, které nabízejí na okna, a to i dřevěná, záruku až 40 let. Tuto nadstandardní záruku můžete získat například u společnosti Oknoplastik

Stačí splnit jen jednu podmínku. Každých 12 měsíců se přihlásit na pravidelnou servisní prohlídku, při které firemní servisní technik provede kontrolu těsnosti, zkontroluje profily oken, skla a kování, které promaže, a vaše okna celkově seřídí. Servisní technici firmy Oknoplastik mají své základny po celé České republice

Jestli chcete vědět o plastových oknech víc, proklikejte se na stránky společnosti Oknoplastik. Naleznete zde nejen kompletní nabídku, ale také podrobný ceník, abyste si mohli sami udělat předběžnou kalkulaci, nebo kontaktujte ještě dnes jejich obchodního zástupce.