Jste zde

Zateplení panelového domu se vyplatí. Vysvětlíme proč!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Máte obavy z neustále se zvyšujících cen za energie? Investujte společně s vašimi sousedy do zateplení domu a ušetříte na energiích spojených s vytápěním i klimatizováním interiéru.

27. 7. 2016

Proč zateplovat? Zajistíte pohodu sobě i své rodině, ulevíte peněžence, prodloužíte životnost objektu a zároveň tím pomůžete chránit přírodu. 

Díky zateplení panelového domu dojde nejenom ke zvýšení vašich úspor, ale zvýší se i komfort bydlení. Zároveň panelový dům získá nejen moderní, atraktivní a funkční fasádu, ale prodlouží se i jeho životnost a zvýší se celková hodnota. Mezi další výhody zateplení patří také zpomalení celkové destrukce domu a snížení vlhkosti, tvoří se méně plísní, obyvatelé jsou méně náchylní na alergie i astma.

Díky správnému zateplení můžete výdaje za energie snížit až o desítky procent.Zdroj: www.mirascz.eu

Komplexní zateplení panelového domu

Pokud se rozhodnete pro zateplení vašeho domu, rozhodně je lepší investovat do celkového zateplení objektu. Díky němu můžete uspořit až 50 % z celkových energetických nákladů. Proces zateplení panelového domu se skládá ze 3 hlavních kroků, které snižují ty nejvyšší tepelné ztráty. Jedná se o:

  • Výměnu oken a dveří. Ta zamezí únikům tepla, sníží hlučnost a zvýší funkčnost a estetičnost.Tepelné ztráty u oken se pohybují okolo 30 %.
  • Zateplení fasády. Tepelné ztráty u zdiva se pohybují mezi 25-35 %. Nově zateplená fasáda chrání váš dům před nepříznivými vnějšími vlivy. Nezávisle na tom, zda-li je léto nebo zima, dopomůže ke snížení tepelných ztrát. 
  • Zateplení střechy. Zateplením střechy můžeme uspořit až 50 % tepelné energie, zajistit stabilní a příjemné klima v prostorách domu a zvýšit hodnotu nemovitosti.

Díky programu Zelená úsporám můžete dostat příspěvek na zateplení domu nebo bytu od státu.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Kombinací zateplení těchto 3 bodů se zvýší nejenom úspory spotřeby energií na vytápění a ohřev, ale také se zvyšuje komfort bydlení. 

Náš tip: Hledáte-li vhodnou firmu, která provádí zateplování fasád v Plzni, obraťte se například na společnost MIRAS stavitelství a sanace s. r. o. Společnost MIRAS provádí zateplování fasád, rekonstrukce v Plzni a okolí - rychle a kvalitně a to díky našim zkušeným odborníkům.

Proč zateplovat? Přínosy zateplení fasády domu:

  • snížení energetických ztrát
  • snížení nákladů na vytápění domu a ohřev vody
  • prodloužení životnosti konstrukce
  • tepelná i zvuková izolace
  • zlepšení akumulačních schopností zdiva
  • zvýšení tržní hodnoty nemovitosti
  • ekologická a zdravotní nezávadnost

Dotace na zateplení domu v roce 2016

V dnešní době existuje několik zajímavých programů, které vám mohou s rekonstrukcí panelového domu výrazně finančně vypomoci. Program Zelená úsporám je projekt ministerstva životního prostředí spravovaný Státním fondem životního prostředí, který je zaměřen na podporu a poskytování dotací pro energetické úspory. 

Program Zelená úsporám podporuje nejen kvalitní zateplování panelových domů, výměnu oken a dveří, ale také náhradu neekologického vytápění za nízkoemisní zdroje na biomasu a účinná tepelná čerpadla, výměnu neekologických zdrojů vytápění a teplé vody za ekologický, apod.

Nová Zelená úsporám 2016

V aktuální době probíhají kontinuální výzvy umožňující žádat a čerpat dotace až do konce roku 2021. Třetí výzva, umožňující žádat a čerpat tyto dotace, odstartovala 22. října 2015. Poprvé je časově neomezená. O dotaci můžete žádat průběžně až do konce roku 2021. Pořadí přidělování dotací je závislé na době podání vaší přihlášky či žádosti. 

CAPTCHA
Kontrolní otázka. Při kontrole textu nezáleží na velikosti písmen