Jste zde

Zateplení panelového domu se vyplatí. Vysvětlíme proč!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Máte obavy z neustále se zvyšujících cen za energie? Investujte společně s vašimi sousedy do zateplení domu a ušetříte na energiích spojených s vytápěním i klimatizováním interiéru.

27. 7. 2016

Proč zateplovat? Zajistíte pohodu sobě i své rodině, ulevíte peněžence, prodloužíte životnost objektu a zároveň tím pomůžete chránit přírodu. 

Díky zateplení panelového domu dojde nejenom ke zvýšení vašich úspor, ale zvýší se i komfort bydlení. Zároveň panelový dům získá nejen moderní, atraktivní a funkční fasádu, ale prodlouží se i jeho životnost a zvýší se celková hodnota. Mezi další výhody zateplení patří také zpomalení celkové destrukce domu a snížení vlhkosti, tvoří se méně plísní, obyvatelé jsou méně náchylní na alergie i astma.

Díky správnému zateplení můžete výdaje za energie snížit až o desítky procent.Zdroj: www.mirascz.eu

Komplexní zateplení panelového domu

Pokud se rozhodnete pro zateplení vašeho domu, rozhodně je lepší investovat do celkového zateplení objektu. Díky němu můžete uspořit až 50 % z celkových energetických nákladů. Proces zateplení panelového domu se skládá ze 3 hlavních kroků, které snižují ty nejvyšší tepelné ztráty. Jedná se o:

  • Výměnu oken a dveří. Ta zamezí únikům tepla, sníží hlučnost a zvýší funkčnost a estetičnost.Tepelné ztráty u oken se pohybují okolo 30 %.
  • Zateplení fasády. Tepelné ztráty u zdiva se pohybují mezi 25-35 %. Nově zateplená fasáda chrání váš dům před nepříznivými vnějšími vlivy. Nezávisle na tom, zda-li je léto nebo zima, dopomůže ke snížení tepelných ztrát. 
  • Zateplení střechy. Zateplením střechy můžeme uspořit až 50 % tepelné energie, zajistit stabilní a příjemné klima v prostorách domu a zvýšit hodnotu nemovitosti.

Díky programu Zelená úsporám můžete dostat příspěvek na zateplení domu nebo bytu od státu.Zdroj: www.bigstockphoto.com

Kombinací zateplení těchto 3 bodů se zvýší nejenom úspory spotřeby energií na vytápění a ohřev, ale také se zvyšuje komfort bydlení. 

Náš tip: Hledáte-li vhodnou firmu, která provádí zateplování fasád v Plzni, obraťte se například na společnost MIRAS stavitelství a sanace s. r. o. Společnost MIRAS provádí zateplování fasád, rekonstrukce v Plzni a okolí - rychle a kvalitně a to díky našim zkušeným odborníkům.

Proč zateplovat? Přínosy zateplení fasády domu:

  • snížení energetických ztrát
  • snížení nákladů na vytápění domu a ohřev vody
  • prodloužení životnosti konstrukce
  • tepelná i zvuková izolace
  • zlepšení akumulačních schopností zdiva
  • zvýšení tržní hodnoty nemovitosti
  • ekologická a zdravotní nezávadnost

Dotace na zateplení domu v roce 2016

V dnešní době existuje několik zajímavých programů, které vám mohou s rekonstrukcí panelového domu výrazně finančně vypomoci. Program Zelená úsporám je projekt ministerstva životního prostředí spravovaný Státním fondem životního prostředí, který je zaměřen na podporu a poskytování dotací pro energetické úspory. 

Program Zelená úsporám podporuje nejen kvalitní zateplování panelových domů, výměnu oken a dveří, ale také náhradu neekologického vytápění za nízkoemisní zdroje na biomasu a účinná tepelná čerpadla, výměnu neekologických zdrojů vytápění a teplé vody za ekologický, apod.

Nová Zelená úsporám 2016

V aktuální době probíhají kontinuální výzvy umožňující žádat a čerpat dotace až do konce roku 2021. Třetí výzva, umožňující žádat a čerpat tyto dotace, odstartovala 22. října 2015. Poprvé je časově neomezená. O dotaci můžete žádat průběžně až do konce roku 2021. Pořadí přidělování dotací je závislé na době podání vaší přihlášky či žádosti.