Jste zde

Zařizujeme byt podle Feng-šuej - jak na to?

Zdroj: www.pixabay.com
Chcete vytvořit z vašeho bytu šťastnější, zdravější a příjemnější místo? Zkuste respektovat zásady čínského učení Feng-šuej a začleňte je při zařizování. Zharmonizujete energie a vytvoříte si zdravější a šťastnější prostředí. Poradíme vám, jak na to.

19. 12. 2019

Základním principem učení Feng-šuej je žít v harmonii s naším prostředím, dosáhnout rovnováhy, aby došlo k využití potenciálu ve všech oblastech života. Název Feng-šuej znamená to vítr a voda. Vítr energii rozptyluje a voda ji naopak udržuje. A podle čínského učení se nerovnováha mezi živly vždycky projeví.

Základ Feng-šuej

  • klidné vibrace podpoří pořádek
  • nechte proudit svěží čerstvý vzduch
  • dopřejte si dostatek světla

Domov jako zrcadlo duše

Domov je odrazem těch, kteří v něm žijí. Pokud v něm nějaká důležitá část chybí, je zanedbaná a má negativní energii, odrazí se to v životě těch, kteří zde bydlí. Pokud chcete vytvořit šťastný a zdravý domov, začněte měnit každou místnost v bytě a zkuste si harmonizovat domov.

Vchodové dveře jako základ

Vchodové dveře představují symbol bohatství, a proto by měly být vždy v dokonalém stavu. Jestliže jimi chcete přitáhnout do domu co nejvíce energie, postavte si vedle nich krásnou květinu, vysaďte keřík a dobře si je osvětlete. Dejte jim za partnery rostliny a světlo, pak k vám může energie i hojnost.

Ukliďte chodbu

Chodba, předsíň a zádveří musí být uklizené, aby v nich mohla energie proudit. Dejte kabáty do uzavřených skříní a na boty si pořiďte botník. Dejte do chodby zrcadlo a čerstvé květiny, díky nim vzroste energie prostoru. Dlouhé a úzké chodby vedou energii příliš rychle. Vhodné je chodbu nasvítit a opticky ji zvlnit správným rozvěšením obrazů, svítidel a vzoru podlahové krytiny.

Schodiště

Schodiště nemá být proti vchodu, protože energie odtéká pryč a ani vést středem domu. Mělo by být širší, stabilní a osvětlené zespoda nahoru. Harmonickému proudění energie nesvědčí předměty zavěšené nad schodištěm. Vhodné je doplnit mandaly, duchovní obrazy a fotografie. Pokud vede do chodby více dveří, ty do obytného prostoru musí být dominantní a odlišné. Neměly by být za sebou v jedné linii, jinak způsobí odliv peněz a energie.

Zásady v kuchyni

Kuchyně je životně důležitý prostor a její energie je odrazem výživy a harmonie ve vztazích. Nedávejte v kuchyni proti sobě dřez a sporák či varnou desku, ať nestavíte elementy vody a ohně do opozice. Varná deska by neměla být ani pod oknem a proti dveřím. Vyvarujte se červené a černé barvě, ať nepřivoláte požár nebo vytopení.

Rozmístění nábytku v obývacím pokoji

Nábytek v obývacím pokoji zvolte vzhledem k prostoru. Neblokujte jím dveře a hlavní pohovku. Tu můžete dát ke zdi, aby poskytla všem v bytě dostatečnou oporu. Pokud chcete aktivovat energii hojnosti a bohatství, do rohu místnosti dejte lampu, nejlépe diagonálně proti dveřím.

Zdroj: www.pixabay.com

Zrcadla a květiny do jídelny

Využijte v jídelně silný odraz zrcadla. Jídelna nebo stůl jsou totiž důležitým faktorem. Poskytují prostor, kde se můžeme velmi dobře soustředit na to, co jíme. Toto místo se vztahuje na slezinu, která je spojována s elementem Země a ta má na starost trávení. Jestliže chcete v prostoru optimalizovat energii, umístěte na zeď zrcadlo tak, aby odráželo jídelní stůl a na stůl vždy položte květiny.

Ložnice v čistých liniích

Pokud chcete povzbudit klidný spánek, ložnici si vytvořte v jemně neutrálních a přírodních barvách. K masivní posteli přidejte čelní desku a dejte ji ke zdi. Lůžko by nemělo být v jedné linii s dveřmi ložnice. Po obou stranách postele dejte noční stolky, ať poskytnete postelím oporu. Pro povzbuzení romantické energie a milostného života zvolte kvalitní povlečení, dejte na noční stolky lampičky a aromatické svíčky.

Pozor na prkénko na toaletě

Vždycky zavírejte dveře do koupelny a na toaletu a udržujte místnosti opravdu čisté. Nezapomínejte vždy přiklopit prkénko, aby vám z domu neuniklo bohatství. Můžete si dít do koupelny a na toaletu rostliny, nejlépe vodní, které zpomalí tok hojnosti proudící pryč. Podívejte se na vše o feng-šuej.