Jste zde

Zapomeňte na oprýskaná křesla. Zdravotní nábytek může být i krásný. Přesvědčte se!

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Jak upravit bydlení vašich rodičů či prarodičů? Odstranit prahy a snížit riziko zakopnutí, přidat v bytě body, kterých se člověk může chytit, když ztratí stabilitu. A pořídit nábytek, který je uzpůsobený pro „starší a pokročilé“.

26. 5. 2015

Zapomeňte ale na nevzhledné židle a postele – i zdravotní nábytek může být krásný!

Když se řekne „zdravotní a polohovací křeslo“… představíte si ošklivé a otlučené kusy, které opuštěné stojí na nemocničních chodbách? Zaplašte tyhle depresivní představy! Moderní relaxační a polohovací křesla pro seniory (a nejen pro ně) jsou designově vyvedená.

Bydlení pro starší a pokročilé

V bytě, ve kterém žijí senioři, dejte pozor na:

  • prahy, schody a úzké dveře, které znesnadňují pohyb
  • dostatek madel, které pomohou s udržením stability
  • vyšší plochy pro sezení, ze kterých se lépe vstává
  • kluzké povrchy, především v koupelně

Usnadněte si život!

„Díky pestré nabídce čalounění si navíc můžete vybrat takové křeslo, které perfektně zapadne do interiéru bytu,“ říká Marek Jech z české společnosti Jech, která se specializuje nejen na výrobu kvalitních sedacích souprav, ale i speciálního sedacího nábytku pro pečovatelství. A na rozdíl od mnoha jiných společností při jeho výrobě nerezignovali na estetiku.

„Neděláme kompromisy mezi funkčností, pohodlím a designem,“ říkají tady. Vědí, že ošklivé kolečkové křeslo pro seniory postavené uprostřed obývacího pokoje na psychické pohodě nepřidá. A že naopak designově vyvedená varianta, která nabízí nadstandardní komfort i díky široké paletě příslušenství, staršímu člověku výrazně zvýší kvalitu života – bez toho, aby měl nepříjemné pocity.

Zdravotní polohovací křeslo Gavota nabízí širokou školu příslušenství - od podnožky po držák na hole.Zdroj: www.jech.cz

Zdravotní křeslo, které je krásné

Vlajkovou lodí společnosti Jech je v této oblasti polohovatelné křeslo Gavota. Mimochodem, při letmém pohledu byste rozhodně neřekli, že jde o zdravotní pomůcku. Masivní provedení z bukového dřeva, kvalitní čalounění – ať už látkové nebo koženkové - pohodlný podhlavník, čalouněné područky… V interiéru tenhle kousek nábytku rozhodně nepůsobí rušivě nebo nepatřičně.

Gavota – křeslo, které o vás pečuje

Polohovatelné křeslo Gavota má spoustu výhod, které vám, nebo vašim blízkým ulehčí bytí. patří mezi ně:

  • Polohovatelnost a variabilita
  • Jistota a bezpečnost
  • Opora těla
  • Jednoduché ovládání
  • Snadná údržba

Zároveň ale splňuje všechny nároky a požadavky, které jsou kladené na speciální zdravotní nábytek. „Křeslo Gavota můžeme vybavit masivními kulovitými rukojeťmi pro snadnější vstávání, pod čalouněním je nepropustný materiál, křeslo je navíc plně polohovatelné,“ vyjmenovávají jeho přednosti odborníci z nábytkářství Jech. „Vybavit ho navíc můžeme jídelním nebo odkládacím stolkem, držákem na noviny, bočními kapsami, ale třeba i držákem holí.“

Prevence proleženin

Křeslo Gavota je v nabídce i v provedení, které brání vzniku proleženin. „Při výrobě tohoto modelu používáme pěnu s paměťovým efektem, takzvanou línou pěnu, kterou vyvinula NASA,“ přibližuje Marek Jech. „Tato pěna se přizpůsobí tvaru těla, zatížení se rovnoměrně rozloží a na nejcitlivější místa je tak vyvíjený jen minimální bodový tlak.“

U všech typů pečovatelského nábytku je samozřejmostí ergonomické provedení, téměř všechna zdravotní křesla je možné vybavit kolečky pro snadnější manipulaci. Snadné je ovládání i údržba. Ostatně přesvědčte se sami – stačí navštívit stránky JECH.cz a vše si pečlivě prohlédnout.

V nabídce jsou relaxační křesla bez koleček, ale i pojízdné varianty.Zdroj: www.jech.cz

Polohovací křeslo Gavota - poskytuje maximální komfort a zároveň nedělá kompromisy v designovém provedení.Zdroj: www.jech.cz