Jste zde

Zahradní nábytek: Letošním trendem je umělý ratan. Proč?

Zdroj: www.teak-shop.cz
Zahradní nábytek je důležitou součástí každé zahrady. A vzhledem k tomu, že začalo jaro, je nejvyšší čas dát do kupy stávající nábytek, případně uvažovat o koupi nového. V takovém případě se zaměřte na umělý ratan!

23. 3. 2015

Proč? Protože umělý ratan je v posledních letech trendy a jeho vlastnosti ho předurčují k tomu dlouho, kvalitně a spolehlivě sloužit.

Umělý ratan - ideální materiál pro zahradní nábytek

Plast, dřevo či kov – to vše jsou materiály, které jsou zcela běžné u zahradního nábytku, vysoce kvalitní umělý ratan je materiál méně tradiční, nicméně kvalitní. Umělý ratan má řadu výtečných vlastností, díky nimž je v posledních letech mezi uživateli neustále populárnější.


Trendy pro letošní rok

Co letos poletí v kategorii zahradního nábytku?

  • doplňky – vsaďte na polštářky, taburetky, přehozy… vše, co udělá posezení ještě příjemnější
  • hliník – kombinace hliníku a dalších materiálů je několik let nejpopulárnější. Proč? Hliník je lehký, odolný a kvalitní materiál
  • lounge – pod tímhle slůvkem se ukrývají hluboké sedy, masivní područky a opěrky. Do lounge nábytku se prostě můžete ponořit

Pokud bychom chtěli jmenovat jen některé nejdůležitější vlastnosti, pak musíme v první řadě zmínit odolnost vůči povětrnostním vlivům, pevnost a stabilitu, vizuální zajímavost, nenáročnou údržbu a v neposlední řadě stoprocentně recyklovatelnost.

Při koupi ratanového nábytku je nicméně nutné si uvědomit, že důležitý není jen ratanový výplet, ale i materiál konstrukce daného kousku. A zárukou stability a kvality je v tomto směru hliník.

Ratanový nábytek lze instalovat také v interiéru!

Ratanový nábytek je elegantní a nemusíte mít strach umístit ho i do interiéru. Navíc je neuvěřitelně variabilní – dnes už si můžete pořídit jídelní soupravy z ratanu, ale také sedací soupravy, truhly, květináče a pochopitelně i řadu dalších doplňků.

Měli byste o umělý ratan zájem, ale nevíte, kde si jej pořídit? Internetový obchod Teak-shop.cz vám nabízí pestrou kolekci ratanového nábytku značky Nünning za příznivé ceny. Jestliže tedy aktuálně skutečně uvažujete o nákupu nového zahradního nábytku, můžete si vybrat třeba právě tady.