Jste zde

Vytvořte perfektní vstupní halu, která bude zvát hosty k vám domů

Zdroj: JamesDeMers, pixabay.com
Místnost hned za vchodovými dveřmi máme tendenci opomíjet, přestože vytváří první dojem. Vykouzlete doma elegantní prostor, které okamžitě prozradí váš dobrý vkus.

1. 6. 2015

Často jsou to úzké tmavé chodbičky, ve kterých zakopáváme o boty. Vstupní haly v Česku rozhodně nejsou proslulé svým nenápadným šarmem. Právě naopak. Dodejte té své kouzlo s pomocí několika jednoduchých triků.

Ze všeho nejdříve zapřemýšlejte o vhodném botníku. Dočasná řešení, několik párů bot připravených na sobě, botníky s odkládací plochou z kovových tyčí... Ani jedna z těchto variant místnosti nelichotí a vytváří pocit chaosu. Raději vsaďte na uzavřené skříňky, díky kterým nebudete muset všem návštěvám ukazovat veškerou svou obuv hned při vstupu.

Dejte přednost světlým barvám

Chodbičku vymalujte světlými nebo neutrálními tóny. Při vchodu do bytu musíme přizpůsobit zrak menšímu množství světla, proto by chodba neměla být příliš tmavá. Od barevného ladění se odražte i při volbě dalšího nábytku. Kouskem, který je praktický (zejména při odchodu z bytu) a zároveň velmi pomůže místnosti, je zajímavé zrcadlo. Zvolit můžete například kruhový rám, který neunikne pozornosti žádného hosta. Zrcadlo navíc místnost opticky zvětší.

Máte-li prostor, můžete ze své předsíně vytvořit elegantní zátiší připomínající zimní zahradu.Zdroj: jpenrose, pixabay.com

K zrcadlu postavte stolek. Může být úzký a jednoduchý, uvidíte však, že této volby nebudete litovat. V jednotícím designu zvolte i misku či tác, které na stolek postavíte. Že je to zbytečné? A kam dáváte své klíče, drobné z kapes, případně dopisy a časopisy? Předejděte nepořádku a vytvořte si na tyto drobnosti prostor. Vyberte pro tento účel hezkou misku, kterou jste koupili na cestách, či barevný dřevěný tác. Tento detail má totiž sílu rozsvítit místnost.

Květiny dodají místnosti na eleganci

A pokud máte prostor, dejte vedle tácu vázu s květinami. Stačí polní kvítí či opravdu hezké sušené květy. Rozdíl uvidíte okamžitě. Pomyslnou třešničkou na dortu může být stojan na deštníky. Stačí hezký keramický kousek či vysoká váza a pokoj bude vyladěný. Zájemci o opravdovou parádu mohou vsadit ještě na stolní lampičku. I bez ní se však obejdete.