Jste zde

Vodováhy: Levný, ale nezastupitelný pomocník každého kutila

Zdroj: www.bigstockphoto.com
Tapety nalepené našišato, obrázky pověšené křivě, špatně zkrácené latě… také si občas připadáte jako Pat a Mat? Přitom stačí mít k ruce praktické pomůcky. A patří mezi ně i vodováha.

16. 12. 2017

Příhody Pata a Mata by nám měly připomenout velice chytré: Dvakrát měř, jednou řež. Mít po ruce všemožné metry a měřidla se bezesporu vyplatí. Pak se nám nestane, že si postavíme zídku, na jedné straně vysokou metr a na druhé třeba i metr a půl. Přitom stačí vsadit na pořízení vodováhy.

Vodováha je velice praktické a jednoduché měřidlo používané odnepaměti. Pracovat s ním umějí i děti, ve stavebnictví je k nezaplacení.

Vodováha + stahovací lať = nerozdělitelná dvojka

Žádný zedník a stavebník by se nepustil do práce, kdyby u sebe neměl vodováhu a stahovací lať. Stahovací latě slouží například k úpravě omítky do roviny. Při stavbě je obzvlášť důležité sledovat přesnou rovinu. Nechtěné zešikmení může mít fatální následky. Protože vodováha ani stahovací lať nejsou nijak finančně náročné, vyplatí se do nich investovat a mít je doma třeba i jen tak pro jistotu.

Zdroj: exteobchod.cz

Užijte si sledování Pata a Mata pouze v televizi! Ve svém domě nebo bytě si ale takové pokusy raději zakažte. Animované postavičky pak nemusí pohromu dlouhé týdny napravovat. Vy si raději vždy vzpomeňte na po léta tradované: Dvakrát měř, jednou řež… To je prostě jistota.

Tento sortiment se dá zakoupit na e-shopu Exteobchod.cz, nebo přímo na adrese prodejny: Brno – Horní Heršpice, Železná 16a.