Jste zde

Vhodná půjčka na menší rekonstrukci. Jak na ni?

Zdroj: www.pixabay.com
Zvýšit úroveň svého bydlení nemusíte tím, že si pořídíte nový byt či dům. Ke zlepšení pohodlí vám stačí provést rekonstrukci stávajícího bytu. Provést rekonstrukci koupelny, kuchyně, dětského pokoje či obýváku může dnes prakticky každý.

21. 4. 2019

Náklady na opravy nepřekročí 100 000 Kč. Jakým způsobem menší rekonstrukci financovat? Pokud se cena vaší opravy vleze do 20 tisíc, můžete využít určitě i půjčku do 20 000,- Kč.

Hypotéka má smysl při částkách nad 300 000 korun. Vzhledem k tomu, že jsou hypotéky při schvalování poměrně nákladné na vyřízení, nehodí se na tyto menší investice. Vybrat si však můžete ze tří dalších variant:

1. Vlastní úspory

Druhou možností, jak financovat rekonstrukci, jsou vlastní úspory. Lidé, kteří se nechtějí zadlužovat nebo vědí, že půjčku jen tak nezískají, volí cestu šetření a odkládání. Nevýhodou této varianty je, že rekonstrukci nelze provést hned, ale musíte si počkat, až našetříte. Z vlastních zdrojů si rekonstrukci financuje více než 50% Čechů. Další třetina Čechů pak kombinuje vlastní naspořenou hotovost s úvěrem. Výhodou této kombinace je fakt, že si stačí půjčit nižší částku, kdy zaplatíte menší úroky a samozřejmě také splátky, budete splácet kratší dobu.

Rekonstrukcí můžete hodnotu svého bydlení zásadně zvýšit.Zdroj: www.pixabay.com

2. Běžný spotřebitelský úvěr

Půjčit si peníze na menší rekonstrukci můžete také prostřednictvím spotřebitelského úvěru a to v podobě účelové či neúčelové půjčky. U účelové půjčky díky tomu získáte výhodnější úrokové sazby. Výhodou jsou často nižší splátky, možnost splatit celou půjčku předčasně a některé banky nabízí i možnost odložení splátky nebo naopak za řádné splácení vám několik splátek odpustí. Spotřebitelský úvěr získáte velmi snadno, ale zaplatíte za něj více, často i desítky tisíc korun než v případě dalších druhů půjček na rekonstrukci. Neúčelovou půjčku lze využít na cokoliv. Řada lidí po této variantě sáhne, protože je nejjednodušší ji získat. Nemusíte dokládat faktury a účty za realizovanou rekonstrukci. Využít samozřejmě jde i nebankovních půjček. Vždy před každou půjčkou je nejlepší si všechny varianty srovnat. Ušetřit jdou až tisíce.

3. Úvěr ze stavebního spoření

Nejjednodušší variantou, jak financovat rekonstrukci, je sjednání úvěru ze stavebního spoření, případně překlenovacího úvěru. Výhodný je především pro ty, kdo již mají naspořeno 40% cílové částky. Pak je zcela bezproblémové tuto půjčku získat.

V případech, kdy vám spoření ještě neběží, můžete tento produkt využít. Jedná se o meziúvěr ze stavebního spoření, kdy spoříte a zároveň splácíte úrok z jistiny. Tyto nižší částky se obejdou bez ručitele či případné zástavy. Úroky ze stavebního spoření se v současné době pohybují okolo 3,5%. V drtivé většině se proto hodí úvěr ze stavebního spoření. Oproti spotřebitelskému úvěru má nižší úrokové sazby, některé stavební spořitelny vám půjčí až půl milionu bez zajištění. Tyto peníze lze navíc použít také na nákup vybavení.